Wpis z mikrobloga

@mikeeho: myślę, że taki sygnał musiałby pochodzić od bardziej zaawansowanej cywilizacji (bo chyba to miałeś na myśli) i taka cywilizacja postrzegałaby nas jako troglodytów, z którymi nie warto się w ten sposób kontaktować; więc wracając do początku muszę wprowadzić małą korektę: ' naukowcy nie wychwycili dziwnego sygnału pochodzącego z odległych czeluści kosmosu'
takie to #heheszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja myślę że było by to coś z pozoru prozaicznego ale praktycznego z punktu widzenia obcej cywilizacji... Ot jakieś " Podaj sól" Albo "daleko jeszcze? "
zapewne się trafia, ale co dokładnie masz na myśli? tylko trochę bardziej zaawansowaną od naszej? wtedy miałoby to jakiś sens; ta bardziej zaawansowana wysłała nam już grzyby a ostatnio bloba ;)
@siedem_zyczen myślę że jeśli bylibyśmy w stanie odczytać przekaz to były by to właśnie jakieś cyfry coś z logiki może niekoniecznie muzyka bo może nie mają uszu??? Kreatywnosc ludzka jedt ograniczona tym co zna więc może wysłali by nam cis naszego autorstwa???
tak, napisałam, że coś w rodzaju muzyki, bo nasze możliwości poznania są ograniczone; coś naszego autorstwa? ale skąd mieliby wiedzę o tym przed wysłaniem tego sygnału? no chyba, że przechwycili naszą płytę, która zdaje się dryfuje gdzieś w kosmosie... zabawne, jaka to fajna gimnastyka dla umysłu takie rozważania :)
@mikeeho:

Na pewno jakaś forma powitania oraz życzenia pomyślności. Coś podobnego do Złotego Dysku który znajduje się na sondzie Voyager. Wątpię, żeby ET chcieli by przekazać jakąś supertechnologie.