Wpis z mikrobloga

Mam niedokończonego spidermana na PS4, jak ma sie sprawa z przenoszeniem save'u na PS5 i sprawa trofek? Utworzy mi nowa liste trofek na 5? Bo nie wiem teraz czy konczyc na 4 czy moge swobodnie na 5 to ogarnac.

#ps4 #ps5
  • 13
@sweap: Co do save’a nie mam pewności bo to różnie jest, w zależności od gry. Jeśli chodzi o listę trofek to powinno ci ją zdublować i przyznać jeszcze raz zdobyte trofki (jeśli chcesz odpalić płytę z ps4 we wstecznej).
@sweap: tak.
W wersji na PS4 zamiast wczytać save dajesz przenoszenie save (nowa opcja) i później w wersji na PS5 zamiast wybrać istniejący czy nowy zapis, to dajesz wyczytywanie przenoszonego i zaciąga ten, który oznaczyłeś do przeniesienia na PS4. Ja miałem platynę wbitą na PS4 i zaczętą nową grę+, przeniosło mi wszystkie trofki wraz z platyną i mogłem kontynuować dalej NG+ od tego momentu w którym zostawiłem na PS4.
@oliwirgutkowski: Spider-Man z PS4 i Spider-Man Remastered z PS5, to osobne gry. Jeżeli jak w moim przypadku miałem platynę wbitą na PS4, kupiłem Milesa Moralesa Ultimate i zainstalowałem SM PS5, to mogłem grać od nowa, trofek nie było, saveów nie było.
Po akcji z przeniesienem savea z PS4 na PS5 (chodzi o wersje gry), przeniosło wszystkie postępy: fabuła, NG+, trofea wraz z platyną. Jakbym nie przenosił stanu gry, to miałbym czyste