Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki będzie lepszy monitor dla Macbooka pro 13 z m1? 27-28 calowy 1440 czy 4k? Słyszałem, ze przy skalowaniu 4k do 1440 mogą wystąpić jakieś lagi.

Czy różnica na 1 rzut oka będzie bardzo widoczna? Nie gram w gierki, a kompa używam do projektowania UX/UI?

#komputery #macbook #monitory
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jvnush_: wybierz taką rozdzielczość jaką ma laptop. Na różnych ekranach masz różne skalowanie okien i przerzucanie pomiędzy jest straszne
  • Odpowiedz
@Infamiee: jak znajdziesz monitor 2560x1600 ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie są zbyt popularne.
Jak chcesz zestawić dwa ekrany obok siebie, to ma to jakiś sens, ale wtedy nie tylko rozdziałka, ale przede wszystkim rozmiar fizyczny, a ekran o wyższej rozdzielczości możesz skalować.
@jvnush_: ja mam taki https://www.x-kom.pl/p/459561-monitor-led-24-dell-p2419hc.html full hd, usb c, do tego dwa porty usb na boku i dwa z tyłu pod spodem. Działa super,
  • Odpowiedz
@jvnush_: przy okazji, jak już się dorobisz ekranu. Polecam program Lunar. Ustawiasz sobie jakiś skrót klawiszowy i sterujesz jasnością zewnętrznego ekranu bez bawienia się przyciskami i menu za każdym razem
  • Odpowiedz
@Nie_znany: Oki, aktualnie mam monitor 1080p podłączony do pc z windowsem. Ale od kiedy korzystam z retiny to nie mogę uwierzyć, że wcześniej dla mnie FHD było spoko jakością ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@acwo: Spoko, raczej powinien działać jak z każdym mbp

Jeśli tez używasz to możesz polecić jakiegoś pewnego huba... może się okazać potrzebny jeśli nie kupie monitora z usb-c
  • Odpowiedz
  • 0
@jvnush_ jakieś tam problemy z m1 i zewnętrznym ekranem chyba są, cos z renderowaniem fontów, ale nie zagłębiałem tematu.
  • Odpowiedz