Wpis z mikrobloga

Od rana czekałem na kuriera Poczty Polskiej Pocztex48.
Cały dzień w domu nigdzie nie wychodząc.
Godzina 11.53 - przygotowana do doręczenia
18.16 - przekazano do doręczenia
18.40 - wysłano powiadomienie SMS
18.48 - próba doręczenia

Schodzę po 5 minutach, ani awizo w skrzynce, ani kuriera nie widać.
Cały dzień w domu czekam na paczkę, bo wolne w robocie, od 16 czekałem razem z dziewczyną, a tu bez mydła wydymany.
Nawet domofon nie zadzwonił, telefon nie zadzwonił, brak awizo w skrzynce.
Mówię nie, parę minut po 19 byłem już na poczcie, a babka po sprawdzeniu numeru ślizga mi paczkę po podłodze mówiąc: "O, jest, proszę"
Oczywiście gdy usiadła do komputera 3 razy wychodziła na zaplecze, bo nie wiedziała co dalej.
Paczka zapewne nie wyjechała dziś z Poczty, a kurier jeszcze nie wrócił z "nieodebranymi" paczkami, więc jak wydać paczkę której niby jeszcze nie ma?
To jest dramat ten Państwowy moloch zdechnie i padnie razem z #pis

Paczki nie odebrałem, jutro z rana jadę do kierowniczki.

#pocztapolska #kurier
Brudne_Mysli - Od rana czekałem na kuriera Poczty Polskiej Pocztex48.
Cały dzień w d...

źródło: comment_1611776077kHAHySRjUZWV6GXNONofn5.jpg

Pobierz
  • 11
@Brudne_Mysli: jesli to mozliwe - nie korzystac z usług poczty.
Miałem do wyboru wysyłkę paczkomatem lub przez pocztę, to było jakiś czas temu więc nie chciąło mi się szukać miejsca gdzie mi wydrukują etykietę do nadania w paczkomacie. Straciłem pół godziny na poczcie i prawie 30zł za paczkę "ostrożnie". Ten sam gabaryt kosztowałby 12zł w paczkomacie.
ZŁODZIEJE, ZŁODZIEJE!
@jony-terrt: PP i jej PRLowską duszę już dawno powinno się zaorać i na to miejsce postawić nowy Urząd Pocztowy z prawdziwego zdarzenia i na miarę naszych czasów.
InPost jest spoko, ale jak ustanowi monopol, to przestanie być fajny, znając życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brudne_Mysli:
Po pierwsze "próba doręczenia", to nie "awizo". Jutro byłaby kolejna próba doręczenia. Do tego status "próba doręczenia" nie wstrzymuje biegu terminu doręczenia, a "awizo" już tak.

A inaczej.
Próba doręczenia - przesyłki nie udało się doręczyć z winy kuriera lub Poczty.
Awizo - przesyłki nie udało się doręczyć z winy adresata (np. nie był obecny, czy nie miał jak zapłacić pobrania (dla przesyłki za pobraniem)).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brudne_Mysli:
Awizo jest elektroniczne w postaci sms i emaila na podane przez nadawcę nr telefonu i adres e-mail. Papierowego w takim przypadku nie ma.

Co do próby doręczenia, to ten status nie oznacza, że kurier był u ciebie.

Ps.
W śledzeniu jest też decyzja o zwrocie, czyli przesyłka niedoręczalna. Ktoś na szczęście dla ciebie dopatrzył się, że jest podany kontakt i awizował przesyłkę po decyzji o zwrocie. To spowodowało wysłanie powiadomień
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Brudne_Mysli:
Spróbuj się dowiedzieć od nadawcy na jaki adres wysłał, a najlepiej poproś o przesłanie zdjęcia etykiety.
I jeszcze jedno. W placówce mogą wydać przesyłkę, która formalnie jest na stanie kuriera. Problem w tym, że nie każdy w placówce umie (lub ma uprawnienia) zrobić przekierowanie z doręczenia na odbiór w placówce. W śledzeniu pojawia się wtedy "zmiana kanału doręczenia", potem "do odbioru w placówce", potem "awizo" (z automatu jest wstawiane) i