Wpis z mikrobloga

Pytanie trochę nie na temat, ale widziałem, że trochę osób posiada wagę "Xiaomi Mi Body Composition Scale 2".

Czy u was również zdarzają się często błędne pomiary?

Przykład 1 (waga zmyślona):
1. Wchodzę pierwszy raz na wagę i pokazuje 101
2. Wchodzę drugi raz na wagę dosłownie 5 sekund po pierwszym ważeniu - pokazuje 100

Przykład 2:
1. Dnia 1 waga pokazuje 101.4
2. Dnia 2 waga pokazuje 101
3. Dnia 3 waga pokazuje 101 i nagle przeskakuje na 101.4
4. Dnia 4 waga pokazuje 101
5. Dnia 5 waga pokazuje 101. i nagle przeskakuje na 101.4

W drugim przykładzie wiem, że może być wahanie wagi i biorę to pod uwagę. Dziwi mnie natomiast to, że raczej mało prawdopodobne jest to, że nigdy nie pokazuje nic pomiędzy 101, a 101.4 lub chociaż o 100g więcej.

Tak jakby kalibracja wagi była błędna.

#zagrubo2021 #xiaomi
  • 8
@NiskiGrubyDzik: zmyślona to by była, jakby pokazywała 120kg.
Jeśli masz wagę na twardej powierzchni i stajesz na niej po tym, jak wyświetli 0.00, to spróbuj ją zresetować.
Co do 2 przykładu - są też wahania dzienne - rano masz inną wagę, niż wieczorem, więc jeśli każdego dnia może być inaczej. Spróbuj ją skalibrować z aplikacji do wagi lekkich przedmiotów - to sprawdzisz czy cukier 1kg pokazuje dokładnie.
@diarrhoea: W pierwszym przykładzie stoi zupełnie w tym samym miejscu. Jeśli wykonam np. 5 pomiarów, to pierwszy "przekłamuje", a 4 pozostałe są już poprawne

@chinskiekody
Ok, wygoogluje jak się ją resetuje. Biorę pod uwagę, że są to wahania wagi dzienne, ale jedynie dziwi mnie, że za każdym razem (bez wyjątku) jeśli już takie wahania są, to zawsze pokazuje tą samą wagę, a nic pomiędzy.

Tak jakby w pamięci zapamiętywała wagę A
@NiskiGrubyDzik: prawdopodobnie coś z nóżkami jest nie tak, twarde podłoże? U mnie ta waga stoi już prawie od 3 lat w tym samym miejscu (korytarz) dzięki fugom jest zawsze na tym samym miejscu nawet po zmywaniu.
@NiskiGrubyDzik: Z tego co pamiętam to na opakowaniu (w sensie na worku w którym była waga, nie na kartonie) była informacja, że pierwszy pomiar należy zignorować. Wrócę do domu to mogę poszukać tego opakowania i wrzucić fotkę.