Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się że jaka partia opozycyjna by w tym kraju nie powstała, to te same osoby będą powtarzać te same oklepane schematy.

1) To taka tratwa ratunkowa PO.

No bo jak wiemy każda partia w której znajdzie się choć jeden były członek PO, staje się z miejsca klonem/tratrwą ratunkową/partią satelicką PO. Bardzo fajny sposób żeby stłamsić już w zarodku jakąś nową inicjatywę i utrwalać podział PiS-PO. Swoją drogą takie osoby najczęściej jęczą jakie to społeczeństwo jest głupie i nie głosuje na mniejsze partie, tylko bezrefleksyjnie wybiera jedną z 2 dużych partii, c'nie Wilczuś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2) Nie ma programu, nie ma strategii, struktur

Konfederacja już ponad 2 lata na scenie, a sensownego programu nadal próżno szukać ¯\_(ツ)_/¯ O znajomości struktur i członków nie wspomnę, bo większość wyborców zna jedynie Bosaka, Korwina, Brauna i może Memcena. Ci bardziej zagorzali jeszcze Winnickiego i Sośnierza. A mimo to żadnemu z jej wyborców nie zaświeciła się czerwona lampka. Skoro takie potworki mogą istnieć na PL scenie politycznej to dlaczego nie ruch gwiazdora z Mam Talent?

Sama partia jest nadal w trakcie werbowania członków, o czym w następnej części posta nas informujesz, więc na konkretny program przyjdzie czas. Sam zarys partii przedstawił już Szymek kandydując w wyborach na prezydenta, główne postulaty tez są znane. Ba, nawet jak spojrzeć na stronę partii, to zarysowano już główne postulaty, wystarczy poszukać https://strategie2050.pl/programy/

Dla porównania czecia siła: https://konfederacja.net/program/

Zarys struktur też jest: https://polska2050.pl/nasi-ludzie

Wilczuś, trochę pokory. Sam głosujesz na partię, której wspólnym celem jest koryto i która chwali się wielką troską o gospodarkę, a od ponad 2 lat nie udało się im stworzyć sensownie brzmiącego i domykającego się budżetu po wprowadzeniu populizmów w stylu 0 PIT, a plujesz na ludzi deklarujących poparcie dla partii która istnieje od niespełna pół roku dlatego że ta nie ma konkretnego programu gospodarczego.

Przyznaj po prostu, że boli Cię to że Polska2050 podkrada wyborców nie tylko ze strony PO, ale także kradnie część elektoratu Konfederacji.


#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #konfederacja @Sok_Mandarynkowy #polityka
źródło: comment_1611736422PSskbRUCl1y1yFGXfSGppr.jpg
  • 46
@Sok_Mandarynkowy: A ty odpowiesz w końcu na argumenty czy będziesz używał ad personam/innych sztuczek debatowych po czym uciekał z dyskusji, żeby wrzucić kolejnego bzdurnego posta?

Post pozbawiony argumentów? Czytaliśmy to samo?
Dla przykładu jeden argument.
Postulaty 2050 są lepsze niż postulaty Konfederacji, mimo że ta pierwsza istnieje tylko półroku, a ta druga działa 2 lata.

główne postulaty, wystarczy poszukać https://strategie2050.pl/programy/

Dla porównania czecia siła: https://konfederacja.net/program/


No i mówisz, że:

Dajesz się
Idiotyczny post, pozbawiony argumentów, nic z niego nie wynika.


@Sok_Mandarynkowy: Pokaż mi jakie Ty argumenty zastosowales u siebie? A, no tak. Napisałeś że Boni to stary komuch, Zaorane.

Podałem linki do struktur i programu partii, o brak których oskarżales Polskę 2050. Dla mnie to już jakiś argument.

więc głosują na socjalistów którzy pójdą ramię w ramię z pisowską bolszewią ¯_(ツ)_/¯


@qluch: Mamy również na sali jasnowidza.

Jak dotychczas to Hołownia
Ty dalej mówisz o wprowadzeniu pit 0 z dnia na dzień, sorry ale nikt nie wierzy że to wykonalne więc bij chochoła jak tak lubisz


@Zendemion: A jak wprowadza w przeciągu 100lat to coś zmieni? Wpływy do budżetu i tak będą sukcesywnie maleć i trzeba je będzie w jakiś sposób kompensować. Np. innymi podatkami lub dalszymi obniżkami.
wzrost gospodarczy


@Zendemion: Piękne zaklęcie, dorzuc jeszcze coś o krzywej Laffera i jestem zaorany.

A teraz podaj jakieś wyliczenia, bo największemu ekonomiście w Konfederacji sie nie spięło.

No i jak to zrobić bez systemu jebiacego biedaka na każdym kroku czyli: pogłowne, płatne szkolnictwo, platna służba zdrowia, prywatny sektor ubezpieczeniowy oraz składanie na emeryturę.

No i jeszcze jedno pytanie. Niepełnosprawnych po obcięciu finansowania pomocy społecznej będziemy gdzieś grzebać czy poczekamy aż wolny
Mamy również na sali jasnowidza.


@venividi: no witam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dotychczas to Hołownia stoi w opozycji do PiSu w większości tematów, nie wiem skąd przesłanki że skuma się z Kaczyńskim.


@venividi: no tak jak razemki stały

Urocze jest to Wasze zawodzenie. Gdy w mentalności Polaków dominuje PIS-PO to narzekacie że nie ma innych partii na które można zagłosować.


@venividi: bo kotłownia to
no tak jak razemki stały


@qluch: No i nadal są. Temat można zamknąć.

Rozumiem że w Twojej mentalności poparcie jakiegoś projektu PiSu z automatu stawia Cię w roli koalicjanta? To mam dla Ciebie zła wiadomość, bo Konfederacja również popierała pomysły PiSu.
Rozumiem że w Twojej mentalności poparcie jakiegoś projektu PiSu z automatu stawia Cię w roli koalicjanta? To mam dla Ciebie zła wiadomość, bo Konfederacja również popierała pomysły PiSu.


@venividi: popieranie jakiegokolwiek pomysłu gospodarczego pisu który ma na celu podwyżkę podatków i fiskalizację każdego elementu życia jest IMHO powrotem do prlu. Każda partia która popiera politykę gospodarczą pisu jest dla mnie propisowska, taką mam mentalność ¯\_(ツ)_/¯
IMHO powrotem do prlu.


@qluch: Twoim zdaniem nie oznacza że tak jest.

Każda partia która popiera politykę gospodarczą


@qluch: A dlaczego nie społeczną?

Dla mnie popieranie jakiegokolwiek pomysłu społecznego PiSu mającego na celu odbieranie ludziom swobód obywatelskich i ograniczenia w prawie do decydowania o swoim ciele to budowanie państwa wyznaniowego z kultem jednostki. Do tego łamanie prawa i wprowadzanie go na zasadach twardego pozytywizmu prawnego jest dla mnie dyktaturą.

Nie
@venividi:
dochód z pit 2019 - 65 mld złotych
całość wpływów - 400 mld złotych
1 pp. pitu to co najwyżej 1/18 obniżki dochodów gdyby wszystko pochodziło ze stawki 18%, a nie pochodzi
4 miliardów więcej nie znajdziesz co 2 lata? Od 2014 wpływy budżetowe rosną po kilkanaście miliardów rocznie. To naprawdę nie jest problem sukcesywnie zmniejszać pit
4 miliardów więcej nie znajdziesz co 2 lata


@Zendemion: Tylko rosną także inne podatki + następuje takie magiczne zjawisko jak inflacja.

Jak chcesz nie ograniczać funkcji Państwa, nie dodawać innych podatków a mimo to sukcesywnie obniżać podatek dochodowy?

Dalej. Jak chcesz utrzymywać samorządy których głównym źródłem finansowania jest właśnie podatek dochodowy?

O likwidacji emerytur państwowych już nawet nie mówię, bo dziura budżetowa która by powstała wchłonęła by wszystko. A to są
ale także kradnie część elektoratu Konfederacji.


@venividi: może i w małej części tak, ale to i tak dobrze bo innym zabiera znacznie więcej co przy takim systemie podliczania głosów daje konfederacji więcej posłów a może nawet blokuje większość pisowi
Podałem linki do struktur


@venividi: podałeś link do kilkunastu zdjęć ludzi z podpisem "lider okręgu mazowieckiego" przecież sam korwin ma ponad 1000 członków nie licząc brauna, RN i młodzieżówek więc piszesz głupoty mówiąc że konfederacja nie ma struktur

aha i jeszcze kluby konfederacji
a dzisiaj masz ponad 100mld, poza tym nie jest tak że jak zmniejszysz o połowę podatki to wpływy spadną o połowę


@kingwing1: 13,7mld w 2019, a miał być zrównoważony przecież. Myślisz że Sławek brał w swoich wyliczeniach czas spowolnionej koniunktury + globalnej pandemii?

Poza tym załóżmy że jednak nie jesteś milionerem, a biedakiem.

W świecie Konfederacji zarabiasz te 3500zł (zamiast 2061 na rękę) i musisz zapłacić pogłowne, ubezpieczenie zdrowotne, za swoją
dobra jakiś tam program jest, ale konfederacja ma można powiedzieć program w tej samej formie, więc argument z dupy


@kingwing1: Z tą różnicą ze Konfederacja istnieje ponad 2 lata, ma struktury i działa w Sejmie, a partia Szymka ma pół roku i zbiera członków.

Z resztą sam zaorałeś swojego kolegę Wilczka, który użył tego jako argumentu, mówiąc że ludzie to debile, bo głosują na partię bez programu ¯\_(ツ)_/¯
: No i jego zdaniem partia Szymka nie ma programu, a teraz Ty piszesz że ma taki jak Konfederacja.


@venividi: jest ta 5 konfederacji opisana dokładnie i to traktuję jako program mniej więcej to ma hołownia, ale partie składowe konfederacji mają swoje własne normalne programy
moja to sprawa, dlaczego chcesz robić na mnie zrzutkę pod przymusem?


@kingwing1: Twoja sprawą jest wybór czy ktoś ma umrzeć lub żyć bo akurat miał pecha i dostał raka albo potrącił go samochód i amputowali mu nogi?

Zastanówmy się teraz dlaczego Konfederacja nie chwali się wszędzie wszystkimi swoimi pomysłami. Co rusz mówią o 0 pit, a nigdzie nie mówią o tym że zamierzają również zaorać resztę finansów publicznych w tym służbę
Twoja sprawą jest wybór czy ktoś ma umrzeć lub żyć bo akurat miał pecha i dostał raka albo potrącił go samochód i amputowali mu nogi?


@venividi: wybór tego człowieka czy ma ubezpieczenie, a nie moja sprawa

Co rusz mówią o 0 pit, a nigdzie nie mówią o tym że zamierzają również zaorać resztę finansów publicznych w tym służbę zdrowia i finansowanie dla osób niepełnosprawnych.


@venividi: Korwin mówi często że nic
wybór tego człowieka czy ma ubezpieczenie, a nie moja sprawa


@kingwing1: Jaki to wybór skoro podstawowe ubezpieczenie nie pokrywa (na pewno nie w pełni) finansowania chemioterapii, nie mówiąc o reszcie leków czy zabiegu usunięcia guza? Żyjąc w biednej rodzinie, dziecko musi się pogodzić ze śmiercią, bo tak się składa że jego starzy byli za biedni na to żeby mu sfinansować leczenie raka za kilkaset tysięcy?

Idealna recepta na #!$%@? biedaków. Szkoda
bo tak się składa że jego starzy byli za biedni na to żeby mu sfinansować leczenie raka za kilkaset tysięcy?


@venividi: tak

Szkoda tylko że większość z kucy sądzi że gdy odejdzie im 17% podatku dochodowego, to nagle z niższej klasy średniej staną się milionerami XD


@venividi: myślę że w średnim i długim terminie poprawi się każdemu, ale nie w taki sposób że każdy (a tym bardziej ja) zostanie milionerem.
każdy prawicowiec to debil


@kingwing1: Nie każdy. Większość ma problem z myśleniem przyczynowo-skutkowym i myśli że jak zlikwiduje kilka podatków, kilka instytucji i wywali kilku urzedasow, to nagle życie się poprawi. No bo nie jest tak wcale że ktoś, kto temat rozumie lepiej od prawaka, to wszystko zaplanował i policzył. Na chłopski rozum wychodzi że jak usuniesz podatek dochodowy to będzie więcej pieniędzy, więc tak musi być.
Większość ma problem z myśleniem przyczynowo-skutkowym


@venividi: o popatrz pan to tak samo jak u większości ludzi

myśli że jak zlikwiduje kilka podatków, kilka instytucji i wywali kilku urzedasow, to nagle życie się poprawi


@venividi: i mają rację

. Na chłopski rozum wychodzi że jak usuniesz podatek dochodowy to będzie więcej pieniędzy, więc tak musi być.


@venividi: XD
bo tak się składa że jego starzy byli za biedni na to żeby mu sfinansować leczenie raka za kilkaset tysięcy?

@venividi: tak


@kingwing1: I tutaj taka mała, zabawna dygresja jak popaprana moralnie jest Konfederacja.

Musisz urodzić dziecko jeśli jest chore lub jeśli nie stać Cię na nie, bo obrona życia i uj.

Ale możesz pozwolić dzieciakowi umrzeć na raka, bo akurat miał pecha i urodził się biedny XD Możesz też
@venividi: Rozumiem że musisz się ostro wypierać tych zarzutów i sprowadzić innych do poziomu swojego nowego idola, żeby ten wybór miał jakikolwiek sens.
Hołownia to recykling centrolewicowej części PO i socjaldemokratycznej części Lewicy pod innym szyldem. Tam nie ma jednego członka z w.w. partii, tam wszyscy posłowie i wierchuszka (Cichocki, Kobosko) stamtąd są i nie musieli poglądów zmieniać po swoim transferze.
A jak dla Ciebie Konfa nie ma programu, albo nie
Rozumiem że musisz się ostro wypierać tych zarzutów i sprowadzić innych do poziomu swojego nowego idola, żeby ten wybór miał jakikolwiek sens.


@dziadyga1: Nie muszę, napisałem od razu skąd moim zdaniem wzięło się poparcie dla tej partii i dlaczego na nią nie zagłosuje.

A jak dla Ciebie Konfa nie ma programu, albo nie ma prawdziwego czy sensownego programu, a do Hołowni uszami klaszczesz zanim mógł się wypowiedzieć na temat swojego, a
@SirSherwood: No nie wiem czy taki lepszy, a patrzę z perspektywy libka. Mój ulubiony fragment:

Unia solidarna to Unia dbająca o bezrobotnych i najbiedniejszych obywateli Europy. To Unia broniąca europejskich wartości i stająca w obronie słabszych.


Nie wiem czy naprawdę oto w Unii chodzi
@venividi:

Tylko weź poprawkę na to że Konfederacja od ponad 2 lat zasiada w sejmie


od ponad 2 lat

XD

ugrupowanie Hołowni ma pol roku i zbiera członków xd.

Nowa jakość w polityce dokonuje recyklingu starego balastu z ramienia PO i Lewicy...

Konfederacja ma taki sam ogólnikowy program

Chyba zbyt konkretny, widząc jak budzi panikę jednym zdaniem: "0% podatku od osób fizycznych". Albo "kwota wolna od podatku = 12*średnia krajowa". Podatek
Tl;dr Żeby uważać że są podstawy by uważać ruch Hołowni w proównaniu z konkurencją parlamentarną za nową jakość, podczas gdy dokonuje recyklingu betonu parlamentarnego, a ich rzekomy program czy postulaty za konkretne, jasne i wspólnie wewnętrznie, podczas gdy obiecuje na raz niskie podatki, pomoc pieniężną z budżetu i nie zmniejszanie wydatków publicznych to trzeba być ignorantem. Ja już do tego przywykłem dawniej niż w ostatnim tygodniu i sam z siebie nikogo siłą