Wpis z mikrobloga

Czarzasty mógłby się poważnie zastanowić nad pójściem do wyborów tylko z Wiosną jako Nowa Lewica (centro lewica) i zostawić Partię Razem samej sobie. Jestem przekonany, że sporo ludzi zagłosowałoby na SLD, ale przeszkadzają im właśnie razemki z swoją niby "normalną zachodnią lewicą" i pomysłami podatków po 55 czy 75%, gdzie SLD chcę progu 40% dla dochodów +200tys, co jest jak najbardziej do zaakceptowania. Zandberg i jego partia na lewicy jest tym samym co Konfederacja na prawicy > ośmiesza daną stronę. Nie ma to jak zabrać człowiekowi połowę jego dochodów i powiedzieć, że to na wydatki publiczne... będzie się mógł Kowalski nowoczesnym autobusem czy pociągiem przejechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po co mu nowe auto...

#4konserwy #neuropa #wybory #razem #polityka
Nobody32 - Czarzasty mógłby się poważnie zastanowić nad pójściem do wyborów tylko z W...

źródło: comment_1611664997WJNSmORG9i7wwoSjajoPvY.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Nobody32: nic to nie da, bo i tak klasę średnią odstraszy kolejna podwyżka podatków, a dla proli to żadna różnica z Zoidbergiem czy bez. Lewica nie jest atrakcyjna dla liberalnej klasy średniej, a dla konserwowej części społeczeństwa jest diabłem wcielonym. Zostaje picie sojowej latte na zbawixie w swojej kilkunastoprocentowej bańce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Nobody32: Zgadzam się w 100%. Razem to nie żadna "zachodnia skandynawska lewica" tylko najgorsze internetowe lewackie memy o milionach płci i krwawych kapitalistach przerobione na partię polityczną.
  • Odpowiedz
@Nobody32: Ale wiesz, że SLD ma więcej programowo wspólnego z Razem niż Wiosną? Wiesz, że te 75% opodatkowania miało zawierać wszystkie daniny i te 40% SLD po likwidacji durnoty w postaci 30-krotnosci składki ZUS wychodziłoby podobnie?
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: W sumie, jak by Lewica się nie starała to ma pewien sufit, którego już nie przebije. Chociaż ciekawie to wygląda wśród młodego pokolenia, w szczególności młodych kobiet, które częściej deklarują przywiązanie do sprawiedliwości społecznej i lewicowych poglądów.
W zasadzie młodzi ludzie to baza, która w perspektywie lat może doprowadzić do boomu Lewicowego.

Co do liberalnej klasy średniej - dużo zależy o to, jak będzie kreować się Platforma i Hołownia
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Huyochita: pytanie ile z tych młodych osób pozostanie przy Lewicy w momencie rozpoczęcia pierwszej pracy. Łatwo być lewicowcem jeśli żyje się na garnuszku rodziców, trudniej kiedy podwyżki podatków w celu sprawiedliwej redystrybucji dóbr zaczynają obniżać dochód.

Dla liberała PO i tak jest bezpieczniejszym wyborem niż Lewica z trzech powodów:
- jako jedyna partia miała jaja żeby podwyższyć wiek emerytalny
- część posłów to popłuczyny po Nowoczesnej, więc są jakieś rodzynki
  • Odpowiedz
Ludzie masowo wyszli na ulicę dopiero gdy PiS zaczął gmerać przy 'kompromisie aborcyjnym', a nie dlatego, że chcieli się skrobać do 3 miesiąca ciąży.


@Lonesome_road: O naiwności... Ludzie się chcą "skrobać" (aborcje do 3 m-ca można robić i robi się farmaceutycznie, BTW) i się "skrobią" do 3 m-ca dość bezproblemowo i jak można przypuszczać dość masowo. Po tylu latach świętego "kompromisu" (zawartego między politykami a biskupami, bo przecież kobiet nikt
  • Odpowiedz
pytanie ile z tych młodych osób pozostanie przy Lewicy w momencie rozpoczęcia pierwszej pracy.


@Lonesome_road: Raczej na odwrót - pytanie ile kuców od parówkowej ekonomii pozostanie przy Konfederacji w momencie pierwszego kontaktu z rynkiem pracy xD
Konfederacja reprezentuje interesy klasy średniej a nie kuca wykopka robola ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NaczelnyWoody: Mając na uwadzę albo Korwina albo Razem wole parówkoweczkowy kapitalizm Korwina niż kalkulator partii Razem. I jestem na rynku pracy i robiłem w Janusexach za póldarmo "do portfolio" to co zarobiłem zainwestowałem w kursy jęykowe i kursy branżowe i teraz zarabiam dzięki temu dużo. Co chce mi odebrać Razem, żeby wesprzeć roboli wykopków, a nie Korwin.

@MKULTRA: Najwyraźniej praca w markecie jest gówno warta. Ale łatwiej zwalić
  • Odpowiedz