Wpis z mikrobloga

Cześć!

Dostałem właśnie zaproszenie na proces rekrutacyjny do Allegro na Frontend Software Engineera.
Czy są tu jakieś mirki lub mirabelki, które mogłyby zdradzić jakich zadań można się spodziewać na zadaniu testowym i pytań na dalszych etapach?

Jak z zarobkami i atmosferą w pracy?

Moje doświadczenie to: 3 lata jako Front-end Developer (głównie Angular) + wcześniej 3 lata jako Graphic Designer

#allegro #pracait #programista15k #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Nedved117: nie wiem jak fronted bo apliokwałem na backend. Ale i tak powiem jakby ktoś kiedys szukał tam pytań. Trzeba było zrobić program, gdzie wysyłasz GET /repo/xxx/yyy i w odpowiedzi dostawało się ile gwiazdek na githubie ma ten projekt
  • Odpowiedz
@kam3o:
1. rozmowa z hr przez telefon
2. Projekt w domu
3. rozmowa techniczna o programowaniu (dość szczegółowo o jvma pytali) na miejscu
4. rozmowa z architektem o architekturze, jak zrobisz jakąś aplikację, jak policzysz opóźnienia, jaką możesz dać gwarancję lagów etc. na miejscu
5. rozmowa z menagerem jakimś + hr
nie wiem czy coś jest dalej bo na punkcie 5 się niedogaliśmy
  • Odpowiedz
@happy3dprints: rozmowa o programowaniu wyglądała tak, że pytali teoretycznie co zrobię jak aplikacja co jakiś czas losowo dostaje zwiechy, jak to sprawdzę.
A praktyka była taka, że dali mi code review do zrobienia i pytali dlaczego coś uważam za błąd, a dlaczego coś dla mnie nie jest błędem
  • Odpowiedz
@happy3dprints: A jeśli chodzi o projekt domowy to pytali dlaczego użwam libki X, a nie Y. Dlaczego daje takie nagłówki http, czemu tak zrobiłem, co myślę o. Zwracali uwagę na to czy logger jest użyty poprawnie, czy obsługa błędów zrobiona, czy testy pokrywają wszystko
  • Odpowiedz