Wpis z mikrobloga

@siggraph: co można doradzić w kwestii butów? Albo Ci się podobają albo nie, albo leżą dobrze na stopie albo nie. Tu nie ma żadnej filozofii i żadne buty nie zrekompensują wad postawy (słynne już pronacja/supinacja). Najgorsze są buty z różnymi wstawkami, które mają korygować daną wadę - dlaczego? Dlatego, że rozleniwiają stopę i później pojawią się problemy w obuwiu neutralnym.

Ale zapytam też inaczej. Czego oczekujesz po wizycie w sklepie?
  • Odpowiedz
@siggraph: Studio Sport na Broniewskiego 7 w takich pawilonach jest sklep z butami do biegania. Ostatnio jak byłem to sprzedawca był nawet skłonny negocjować cenę za jaką mogę kupić buty :).

Co do merytorycznego doradzania to ja mam mieszane uczucia. Byłem w kilku sklepach w Warszawie i za każdym razem sprzedawcy mówili mi coś innego. W jednym po zrobieniu 3 kroków powiedzieli mi, że mam pronację. W drugim powiedzieli mi,
  • Odpowiedz
@siggraph: Czasem ludzie naciągają w takich sklepach, chyba że to faktycznie jest to rodzinna firma i widać pasje u ludzi. Przeanalizuj po jakiej nawierzchni biegasz i znajdź but który dobrze leży na nodze
  • Odpowiedz