Wpis z mikrobloga

@Titufe z tego co czytałem można je wyrobić razem z książeczką żeglarską, ale nie wiem, bo dopiero za tydzień mam kursy STCW i zastanawiam się czy jest sens i jakie jest realne zatrudnienie mając takie dokumenty
@vistertv świadectwo marynarza możesz sobie wyrobić dopiero mając praktykę a jak długa to zależy od szkoły. Jeśli nie masz żadnej to potrzebujesz chyba 6 miesięcy na morzu. Bez tego musisz iść za kadeta bo na to tylko stcw i książeczka żeglarska jest potrzebna. Znajdziesz coś bez problemu na jakimś masowcu ale za kiepska kasę bo max 1200 euro miesiecznie.
@vistertv: na portalu Morskim masz jakieś oferty za kadeta. W ostateczności zostaje Ci PŻM. Na sam początek musisz mieć 6 miesięcy za kadeta zrobione. W zależności w jakim dziale chcesz pracować jeżeli maszyna to widziałem, że po takim okresie możesz przystąpić do kursu na motorzystę. Co do stawek to przygotuj się na najniższe jest małe prawdopodobieństwo, że znajdziesz coś za więcej niż 600$ jest bardzo małe. Posiadając podstawowe kursy zostaje Ci
@vistertv będąc na studiach to pierwsze prawdziwe praktyki na statkach handlowych jako kadet są po trzecim roku czyli właśnie w wieku 22 lat
23 lata to nie 50, wtedy na nic nie jest za późno xD
@vistertv: nic straconego 23 lata to nie 30 wiec śmiało możesz zaczynać. Na sam początek naprawdę spróbuj zadzwonić do unity line albo polferriesu żebyś zobaczył czy Ci będzie odpowiadało pływanie. No i chyba najważniejsze pytanie w jakim dziale czy pokład czy maszyna
@vistertv: @vistertv: szanse takie jak na wygraną w totolotka, tylko co to za wygrana jak się zarabia tyle co w Lidlu w Polsce? Sporo ludzi po akademii morskiej ma problem wejść w zawód (zwłaszcza za godziwe pieniądze) a co dopiero ludzie co nie widzieli statku na oczy.