Wpis z mikrobloga

@bucekk ma obowiązek, przy oddaniu budynku do użytkowania niezbędna jest geodezyjna inwentaryzacja. Geodeta mierzy budynek z dokładnością centymetrową i podaje powierzchnię zabudowy do metra. Trzeba pamiętać, że jest to, powierzchnia zabudowy (czyli prościej mówiąc budynku po ścianach). Ciebie bardziej pewnie obchodzi powierzchnia użytkowa, bo tu gdzieś tynku więcej dali, tu gdzieś skos się zrobił niższy i metry uciekają. W tym przypadku lepiej zadbać o to samemu. Deweloper nie przyzna się, że zamiast
@Taki_Rozgadany91: Wyjaśniłeś bardzo jasno, dziękuję. W akcie notarialnym mam jednak taki zapis: Deweloper powiadomi na piśmie Nabywcę, w terminie 5 dni przed planowanym dniem odbioru lokalu, o rzeczywistej powierzchni Lokalu ustalonej w następstwie obmiaru powykonawczego.
Czy w związku z takim zapisem deweloper jednak musi zrobić pomiar wewnątrz budynku?
@bucekk zgadza się, bo mowa już o powierzchni lokalu. Jak kupowałem mieszkanie od dewelopera, to miałem szczęście, bądź nieszczęście, być przy takim obmiarze. Przyszedł geodeta (takie obmiary mogą być robione, jako dodatkowa usługa), pomierzył ściany tam gdzie się dało, bo gdzieś tam stała spakowana kabina, gdzieś tam oparte panele i... no z realnymi miarami miało to mało wspólnego. Jednak jak sam pomierzyłem, to różnicy było niecałe 2%