Wpis z mikrobloga

kojarzycie może czy w #krakow są planowane jakieś ciekawe inwestycje w okolicach małego płaszowa, bagrów, wielickiej?
szukam sobie #mieszkanie ale jakoś to co aktualnie jest na rynku mnie nie przekonuje (albo kuchnia równolegle do salonu, albo salon taki że ledwo kanapa wejdzie, albo plan mieszkania w formie trapezu, albo balkony po 2metry).

Jestem ciekaw czy są planowane jakieś nowe budynki tak żeby mieć jakis większy wybór. Interesuje mnie #mieszkaniedeweloperskie najlepiej czteropokojowe powiedzmy że budżet do 900k.

Aczkolwiek mały płaszów to trudne miejsce bo podobno potrafi tam nieźle śmierdzieć w okolicy
#nieruchomosci
  • 19
@mirasKo-Kalwario: Generalnie dalej w stronę Rybitw za pętlą Mały Płaszów potrafi zaśmierdzieć - raczej nie ze składowiska odpadów, a z oczyszczalni ścieków na Rybitwach, ludzie z osiedla Bagry Park regularnie skarżą się na zapach, ale myślę, że to indywidualna kwestia czy komuś to bardzo uprzykrza życie.
W okolicach samych Bagier zaśmierdzi raz na kilka miesięcy i jest to pomijalne utrudnienie. Też się rozglądam za mieszkaniem w tym rejonie - aktualnie wynajmuję
@mirasKo-Kalwario: Niestety, na rynku wtórnym są tylko dwupokojowe z tej inwestycji za 12k za metr, ale lokalizacja super, ja mieszkam w tych okolicach i dojazd do centrum kilkoma tramwajami w 15 min to bajka, plusem jest to, że Wielicka jest już zabudowana i ograniczona obozem/cmentarzem z jednej strony a z drugiej torami i nie powstaną tam wielkie blokowiska, które sparaliżują komunikację
@beathrise: Tak, ale to co stoi już chyba wyprzedane, kolejny etap jest w sprzedaży - za obecnym placem budowy w stronę torów. Ma być kilka chyba 5 piętrowych bloków, też około 9k za metr. Lokalizacja jak na razie spoko, ale ma tam podobno w przyszłości powstawać dwujezdniowa droga łącząca Lipską z Wielicką
@tangerine_: Mi akurat nie zależy na pierwotnym - uważam że wygodniej byłoby kupić już wykończone w miejscu, gdzie przez 2 lata nie będę słuchać wykańczania mieszkań :D A Jerozolimska, szczególnie tam gdzie graniczy już z parkiem to fajna lokalizacja, tylko ten nowy blok niestety niezbyt fortunny. Matejek wygląda fajnie gdyby dało się kupić mieszkanie z balkonem od strony parku