Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, potrzebuję waszej pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem obecnie na mat-fizie i nie wiem na jakie studia iść. Sporo osób narzeka na polskie uczelnie, że materiał od kilkudziesięciu lat ten sam, a kadra jest nieprzyjemna. Celuję coś w stylu software engineering, więc naturalnie wybrałbym informatykę na polibudzie. Nie jestem w stanie ocenić czy dużo wyciągnę, ale zawsze jest to papierek, a i niektóre tematy mogą być interesujące. Martwi mnie trochę fizyka, bo nie wiem czy dam radę, jeżeli będzie naprawdę trudna. Dodam, że na te najlepsze krajowe uczelnie raczej się nie dostanę (pewnie wykręcę jakieś 75% mat, 65% fiz, 95% ang, może więcej, do matury jeszcze trochę).
Kolejne dwie opcje to prywatna uczelnia w Polsce lub wyjazd gdzieś za granicę - myślałem nad Koźmińskim i kierunkiem Management and Artificial Intelligence, trudno chyba nie będzie, więc będę mógł też samodzielnie coś tam robić w wolnym czasie i się uczyć po swojemu. Tylko jak po takim kierunku znaleźć pracę?
Za granicą boję się trochę, że mogę się nie odnaleźć, poza tym zdawanie wszystkich egzaminów i dostarczanie każdego papierku, którego sobie życzą jest lekko frustrujące i męczące, chociaż też rozważam taką opcję. Na dodatek to trochę kosztowna opcja, a rekrutacje już się kończą.
Podzielcie się swoim doświadczeniem i opiniami mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze takie pytanie - może ktoś wie jaka jest różnica poziomów pomiędzy PJATK w różnych miastach i czy w ogóle warto interesować się tą uczelnią?
#studia #informatyka #studbaza #programista #pjatk #pw


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #600e52837298ba000a3b4e7c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź na uniwerek. Łatwiej i przyjemniej. Politechniki to stan umysłu. Zgnoją cię przy każdej okazji, a i tak ch%ja się nauczysz xd
Studia w PL nie przekazują wiedzy i praktyki.
Studia w PL uczą kombinowania, walki ze stresem, i innymi zaburzeniami psychicznymi powstałymi na wskutek uczęszczania na uczelnie wyższa ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
OP: @Solidly: aż tak źle się dzieje u nas w kraju? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skąd taka opinia? Myślałem, że może dobrym pomysłem będzie przesiedzenie kilku lat w Polsce, a potem master gdzieś za granicą. Poza tym - masz jakiś konkretny kraj na myśli czy po prostu uważasz, że studia u nas są do dupy? Z tego co czytałem, to w różnych miejscach różnie to wygląda,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: informatyka na uniwerku to żadna hańba. Weź np taki UJ, po tym pracodawcy się zabijają. Zwykle uczelnie czyt uniwersytety są wystarczające do nauki informatyki. Jeśli chcesz być programistą w zupełności wystarczy. Jestem pewien ze na uniwerkach tez będą przedmioty o których będziesz słuchał i nie będzie wiadomo o ciul tu chodzi. Jedno jest pewne, jak chcesz mieć przyjemniej - nawet nie łatwiej, ale przyjemniej w życiu, idź na uniwerek. Jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem po polibudzie i zgadzam się z przedmówcami. Uniwerki, ale te dobre, chyba są lepsze do studiowania jeśli chodzi o Infę. Przy czym op pisze, że punktowo może się nie dostać. O pracodawców się nie martw. Uwierz, że jeżeli jakiś pracodawca się uśmiechnie bo masz mgr. po uniwerku zamiast mgr. inż. po polibudzie to nie chcesz dla takiego pracodawcy pracować. Btw. na uniwerkach też możesz zrobić opcjonalnie inż. zaliczając dodatkowe
  • Odpowiedz