Wpis z mikrobloga

Anish Giri powiedział w wywiadzie, że pewnie Nils Grandelius wykupił jego kurs na chessable. Skąd taki pomysł? Anish faktycznie zaproponował nowinkę w Najdorfie Wc8 i zrobił z tego cały kurs. Ale najpierw zadałem na twitterze czy h5 ze strony czarnych było grane najpierw przez arcymistrza Sandlera z UK, nawet odpowiedział... co nieczęsto im się zdarza. Poszedłem za ciosem i zapytałem Anisha czy teraz planuje zwrócić kasę Nilsowi za kurs (bo wygrał z nim białymi - a Nils kupił kurs, żeby ograć Anisha czarnymi)... czy może dorobi dodatkowe warianty na bazie analizy z Nilsem... takie tam śmieszkowanie. Pewnie jak zwykle mnie zignoruje, ale kto wie, wygląda na to, że zremisuje z Caruaną i może być w dobrym humorze.

Do rzeczy - partia w Sycylu, w Najdorfie - z dedykacją dla @suwer

Wersja polska:
https://youtu.be/LbiSQoai4yM

Wersja angielska:
https://youtu.be/1eyqzkUNBQU

Zapraszam na kolejną analizę na moim kanale

#mordimerchess #szachy ##!$%@? #grybezpradu #gry #gryplanszowe #gryplanszowe #contentnadzis #youtube #hobby
Vit77 - Anish Giri powiedział w wywiadzie, że pewnie Nils Grandelius wykupił jego kur...
  • 9
@Vit77: Anish największy śmieszek w środowisku to może odpowie. Muszę obczaić o co chodzi wam z tym Najdorfem bo widzę temat na topie.
@suwer: W zeszym roku Jorden też dawał radę, komentowałem kilka fajnych nowinek debiutowych (a raczej nietypowych, zapomnianych wariantów sprzed 20 lat), z którymi dawał radę. Teraz trochę mniej krejzolsko, ale za to solidnie... daje radę chłopak.
@Vit77: Tak sobi pomyślałem, że skoro słabo popularny kanał szachowy i starasz się zwiększyć zasięgi zaczepiając arcymistrzów. To może powinieneś zacząć od zaczepiania na twitterze takich szachowych średniaków jak Nils Grandelius. Gość ma teraz swoje 5 minut, a pewnie większa szansa, że odpowie.
@suwer: Wielu odpowiada, wczoraj odpowiedział Matthew Sandler - zawsze mi odpowiada, tak samo zawsze Ginger GM, maila napisałem do Daniela Kinga - też odpowiedział... generalnie mogę powiedzieć, że angielscy arcymistrzowie zawsze odpisują na moje zaczepki... Mistrz Świata sprzed prawie 20 lat, Rusłan Ponomariow zaczął mnie follować na twitterze - i na prywatnych wiadomościach odpowiada na każdą wiadomość, nawet zaprosił mnie do kraju Basków i zaproponował rolę przewodnika... Eric Rosen wiadomo -
@suwer: No gdyby Anish odpowiedział - "haha, ale śmieszne" albo podszedł marketingowo - "oczywiście, że dorzucam nowe linie, więc teraz możecie kupić po starej cenie"... to pewnie by tak kilku zafolołowało...

...ale niestety, do większości GMów to nie podchodź nawet z kijem. Oczywiście odpowiedziałby Agadmatorowi - bo to zasięgi oczywiste, a on cośtam strimuje czasami... ale jakiemuś ćwokowi z 1500 followersami, to ma w dupie.