Wpis z mikrobloga

zamawiał ktoś kiedyś urządzenie typu drukarka 3d, frezarka z ali? koszt tego czego szukam to ponad 1k$. w przypadku dużego pudła i takiej kwoty mam bankowe cło i VAT do opłacenia? cło i VAT muszę opłacić jakoś wcześniej, czy dopiero jak dostane pismo z urzędu celnego? raz że zielonka jestem w sprawie ali, dwa że nie uśmiecha mi płacić dodatkowo 1,5kzł za cła i inne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#aliexpress
  • 17
@Andczej: tzn?

już gdzieś tam wyczytałem że jak pójdzie kurierem typu DHL to mam bankowe, jak jakimiś chińskimi sposobami to jest szansa że się tego uniknie. ale zakładam że pójdzie pudło o znacznych gabarytach, łatwo rzucające się w oczy a nie mala paczuszka jak z telefonem. z drugiej strony nie wiem czy można ufać tym chińskim pocztom, czy to w miare rzetelne jest
już gdzieś tam wyczytałem że jak pójdzie kurierem typu DHL to mam bankowe


@koneserpolmosu: nie bankowe ale szanse mocno wzrastają


jak jakimiś chińskimi sposobami to jest szansa że się tego uniknie


jest taka szansa ale to zależy czy dany sprzedawca oferuje taką metodę wysyłki

łatwo rzucające się w oczy a nie mala paczuszka jak z telefonem


to nie ma znaczenia, jeśli metoda wysyłki będzie "kombinowana" to nie ma znaczenia czy to
zamawiał ktoś kiedyś urządzenie typu drukarka 3d, frezarka z ali? koszt tego czego szukam to ponad 1k$. w przypadku dużego pudła i takiej kwoty mam bankowe cło i VAT do opłacenia?


@koneserpolmosu:

takie rzeczy ida tylko i wylacznie paczkami/kurierami. O ile sprzedawca nie oferuje jakiejs pokretnej metody wysylki, to licz sie z gory na zaplate vat, pewnie z 2% cla, oraz jakies 100 zeta na oplaty dla kuriera :) Najwyzej milo
@koneserpolmosu do ceny dolicz koszty transportu(chyba że są wliczone w cenę drukarki) cło wynosi 0% więc dolicz tylko 23% vatu z całej kwoty. Czyli przy założeniu że koszty wysyłki pokrywa sprzedający zapłacisz tylko VAT 230 zł jeśli drukarka kosztuje 1000 zł. No i dojdzie koszt obsługi celnej pewnie jakieś 100 zł.
@koneserpolmosu 2,7 % cła z tego co pamiętam Więc najpierw dodajesz do wartości koszty transportu do tego cło i do tego wszystkiego później VAT. Oczywiście do tego deklaracja zgodności CE, instrukcja obsługi po polsku i frezarka musi mieć oznaczenie CE. Jak masz zamiar kupić to najpierw zapytaj że ma to wszystko, instrukcję sobie przetłumacz jak Ci wyśle w języku angielskim.
@koneserpolmosu są różne dyrektywy. Dyrektywa maszynowa jest tylko jedna z nich. Taka frezarka na pewno podlega pod niskonapięciowa. Jak masz smartwatch naprzyklad to też masz na tym oznaczenie CE mimo że to też maszyneria nie jest