Wpis z mikrobloga

@shiverr: OHP robię, zamiast planka mam kółeczko do robienia brzucha. Na spacer farmera niestety nie mam miejsca w piwnicznej siłowni, ale pamiętam że jak kiedyś robiłem na publicznej to rzeczywiście pomagało. Domowa siłownia póki co w dosyć surowym stanie jest.
  • Odpowiedz
@AnotherBrickInTheWall najlepszym akcesorium do frontów w których puszcza ci core będą froty ( ͡º ͜ʖ͡º) z pauzą na dole - mała objętość, duża intensywność, najlepiej zamiast frontów, nie jako dodatek

w jaki sposób objawia Ci się ten puszczający core?
  • Odpowiedz
Fronty robi się ok 10-20% mniejszym ciężarem niż standardowy przysiad ze sztangą z tyłu, więc zakładając,że w klasycznych przysiadach brzuch Ci nie puszcza, to nie on jest problemem i we frontach.

Bez filmu ciężko ocenić, ale w ciemno zgaduję, że brzuch nie jest problemem tylko góra grzbietu/odcinek piersiowy kręgosłupa.Jak oceniasz swoją mobilność w piersiowym (cały czas zakładająć, że staw skokowy/biodrowy mają wystarczającą ruchomość na wejście w wymagane pozycje).

Pamiętaj, że stabilność core
  • Odpowiedz
@Xiarsky: Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, teraz robię względnie nieduże ciężary bo regeneruję się po kontuzji mięśnia półbłonistego. Klasyczny high bar dziś robiłem na 105 kg 5x5 ,a fronty na 90 kg. Myślę że argument z plecami jest trafny, też zauważyłem że puszczam najszerszy z nieuwagi. A i fronty robię chwytem krzyżowym, na ten olimpijski brakuje mi mobilności.
  • Odpowiedz