Wpis z mikrobloga

@jack_: To jaki scenariusz przewidujesz? Jeśli większość tych pozycji short to tzw "naked short" i w dodatku zlewarowane to short squeeze może iść dużo dalej. Dalsze wzrosty napędza też fakt, że ciężko w ogóle dostać shorty, to już nie hard to borrow ale impossible to borrow. Druga sprawa to to, że ktoś to po 60, 70, 90 czy 150 będzie musiał kupować - chętnych na sprzedaż po tych cenach będzie bardzo
Wątpię by ci którzy nie muszą zamykać shortow zamykali by je po 1000$, a chętnych na kupno to już może brakować przy 100$ skoro niedawno to latało po 5$ a w spółce nie zmieniło sie nic fundamentalnego


@THredrock: Fundamentalna wartość nie ma znaczenia przy short squeezie.

Shorty różnią się od akcji tym, że trzymanie ich kosztuje:
1) Masz opłatę za trzymanie shorta. W przypadku akcji, na które popyt jest wysoki, to
Pobierz
źródło: comment_1611426255titjiVU9UxbpkkBKYgKw1l.jpg
@THredrock: Mają specjalne warunki, ale nadal płacą. To tak jak duża firma może mieć specjalne warunki w banku, ale gdy jej sytuacja staje się trudna, to ma nagle wypowiadana kredyty itp.

Brokerzy to też firmy i też muszą się zabezpieczać.

Ten nagły skok pod koniec dnia? To był właśnie najprawdopodobniej jakiś margin call.

To nie pierwszy short squeeze w historii - Blue Apron (też mocno shortowany) w marcu tego roku w
@rzep: Oczywiście biorę pod uwagę tą możliwość, dlatego gdybym był zapakowany to bym trzymał, ale kupować to teraz to dla mnie zbyt duże ryzyko. Jakaś obsuwa -10% czy -20% czy nawet większa jest możliwa jeszcze przed potencjalnym big short squeeze'm a takiej był psychicznie nie wytrzymał raczej.

Na wsb pisali że spora ilość shortów musiała być pokryta do 15.01 i to by się zgadzało patrząc co się tam wtedy wydarzyło. Niemniej
Oczywiście biorę pod uwagę tą możliwość, dlatego gdybym był zapakowany to bym trzymał, ale kupować to teraz to dla mnie zbyt duże ryzyko. Jakaś obsuwa -10% czy -20% czy nawet większa jest możliwa jeszcze przed potencjalnym big short squeeze'm a takiej był psychicznie nie wytrzymał raczej.


@THredrock: Tego typu akcje nie są dla ludzi z paper hands. 10 czy 20% straty to jest luz.

No i takie rzeczy należy robić gotówką,
@rzep: Wiadomo, że jak celujesz w potencjalny zysk rzędu 100 czy 200% to ryzyko jest adekwatne. Między innymi dlatego ten trade jest ciekawy, bo to nie jedna osoba pchająca spółkę dużym kapitałem ale tysiące osób małymi sumami przeciw dużym instytucjonalnym short-sellerom. W każdym razie nie dla mnie, poluje na inne rzeczy
@jack_: Niestety nic mi ilość opcji nie mówi, mógłbyś trochę rozwinąć? W piątek 15.01 również sporo shortów musiało być pokrytych i był wystrzał więc całkiem możliwe że poniedziałek powtórka
@jack_: Czyli sądzisz że duża ilość opcji call wystawionych przez traderów/instytucje po cenach <40$ była wystawiona bez pokrycia co przy wciąż dużym short floacie dalej będzie pchać cenę kiedy będą zmuszeni do pokrycia? Interesujące. Ogólnie - #!$%@? rynek, czysta spekulacja, tutaj już fundamenty czy spółka nie ma żadnego znaczenia, kasa jednych vs kasa drugich
@THredrock: Ich strata jest naszym zyskiem. Oni tracą teraz miliony $. Grali na bankrutctwo GME i spadek do 5$ co niektórzy. Masowy zakup podbił cenę i byli/są w dupie teraz