Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o jakości paliw ze stacji przy marketach takich jak Auchan czy Tesco? Czy uważacie ,że oskarżenia o niska jakość mają jakąś podstawę? Wśród moich znajomych nikt kto tam tankował nie miał problemu, natomiast słyszałem o wymianie wtrysków i innych naprawach po tankowaniu na Orlenie czy Shell. Jakie są wasze doświadczenia i jakie macie zdanie na ten temat.

#paliwo #stacjabenzynowa #motoryzacja
  • 16
@piwakk przy moich xxxx tankowaniach w życiu raz jeden jedyny widziałem jak ktoś pobierał próbki paliwa do badania.
Jaka to była stacja? Otóż Auchan. Mało tam tankowałem, nie mam nigdzie blisko, ale nigdy nie narzekałem.
@Hehenry: moje doświadczenia są takie, ze się nie opłaca. kiedyś robiłem testy przez 2-3 lata i bardziej opłacało się dopłacić około 17gr na litrze na statoil.. a wraz oszczędzało się 15zł na zbiorniku, bo na paliwie ze statoila był większy zasięg i robiło się na takiej samej ilości paliwa więcej kilometrów.
W dodatku brak kolejek itd.
Wyliczyłem wtedy że aby wyjść na 0, paliwo na marketowskiej stacji powinno być tańsze o
@r5678 Mam Diesel i też zrobiłem test. W jedną stronę (800km) zatankowałem od rezerwy do pełna na Auchan. Z powrotem od rezerwy zatankowałem na Shell. Ilość kilometrów różniła się nieznacznie (40-30km), więc nie zauważyłem różnicy w "kaloryczności".
@Hehenry tankuje benzynę na Auchan, przejezdzam kilka % więcej niż gdy tankuje na circle k. Sprawdzane wiele razy w dwóch autach. Diesla tam nie tankuje, więc się nie wypowiem.
@Hehenry: Ja to tankowałem 2 lata, aby mieć XX zbiorników, oraz zaliczyć wszystkie warunki, przy jednym tankowaniu nawet nie miałeś 100% tego samego paliwa w układzie (sama rezerwa to z reguły około aż 10L, nie mówiąc o układzie, przewody, filtry itd.) a i tak miałeś lepszy wynik, pisząc o tych 30-40km, więc jak brak różnicy ? przecież to ~10% zasięgu miejskiego.
@r5678 miałem lepszy wynik bo wziąłem pod uwagę sposób jazdy ;) w jedną stronę jechalen sam, w drugą dwie osoby więcej, i wolniej ;) jeżdżę od rezerwy do rezerwy. Pali się to jadę tankować, nie powiedziałem kiedy mi się zaświeciła. Mam na myśli to że 40 km zasięgu na autostradzie to jest "gówno". Bo byłem w trasie a nie jeździłem po mieście