Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: a co Polsce może pomóc? Chyba tylko monarchia. Kasta polityczna jest zupełnie oderwana od rzeczywistości i lekką ręką #!$%@? pieniądze - dlatego korupcja jest wszechobecna. Obywatele są skłóceni i za największe szczęście uważają "#!$%@? sąsiadowi" a nie to żeby im było dobrze. W tym kraju demokracja nie ma prawa funkcjonować, Polacy są mentalnie kilkaset lat w plecy i nie dojrzeli do demokracji. Z drugiej strony władza potrafi zdeprawować każdego i
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

Ale populistyczne #!$%@? z twojej strony, po co rozwijać energetykę, szkolnictwo, służbę zdrowia, ekologię, modernizację ogrzewania, gospodarkę wodną - generalnie rzeczy na których skorzysta całe społeczeństwo skoro można pompować kasę w emerytów którzy i tak ciągną największy procent PKB w Europie, @eoneon wrzucał kiedyś w tym temacie mądrą książkę która o tym mówi.
  • Odpowiedz
@PortowySzczur Gdyby w Polsce pieniądze szły na jakiekolwiek subkonta, były twoje ewentualnie dziedziczone, to nie można by było pompować inflacji tak jak robią to teraz. ZUS nie ma żadnych pieniędzy, tylko liczby przy nazwiskach jako "stan konta", który jest rewaloryzowany, żeby więcej warte złotówki sprzed lat miały taką samą siłę jak te nowe. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
pomocą dla emerytów mogłoby być zwolnienie emerytury z pitu, co już dałoby jakąś tam odczuwalną kwotę, a nie sztuczne wydłużanie roku poprzez naste emerytury ¯\(ツ)/¯


@Bonkojad Proszę wyjaśnij mi, czym się różni zwolnienie emerytur z pitu od dawania dodatkowej emerytury? Wyjąwszy formalności przy poborze podatku.

Przecież zwolnienie emerytur z pitu, to de facto ich podwyższenie, skoro i tak państwo je wypłaca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@JAI2L9LAD: Kraj z gówna gdzie praktycznie wszystko jest niedofinansowane z największymi przywilejami emerytalnymi w UE które rozpieprzają budżet do tego jeszcze w czasie korona kryzysu a debile z antykapitalizm jeszcze płaczą że ktoś nie popiera pogłębiania tego. Dramat.
  • Odpowiedz
  • 10
@JAI2L9LAD jakiej empatii? To nie empatia. To populizm ze strony polityków i CHCIWOŚĆ z EGOIZMEM ze strony staruchów
Oni dostaja 13, 14, 15, 2137 emeryturę, a ja za 50 lat co dostanę? Gówno.
To nie jest ICH emerytura, to nie są ICH składki, tylko MOJE, TWOJE, wszystkich ludzi pracujących 18-~45.
  • Odpowiedz
ostatnio czytałem komentarze masochistów na etacie sprzeciwiających się wydłużeniu płatnego urlopu z 26 do 31 dni w ciągu roku - pod artykułem na ten temat.


Argumentowali to troską o portfele prywaciarzy i tym, że oni tak dużo dni urlopu to nie potrzebują, także nic mnie już nie zaskoczy w polskim internecie ¯\(ツ)/¯

@Tywin_Lannister: jakbyś nie był takim ekonomicznym ignorantem to byś odkrył że dokładanie przywilejów pracowniczych sprawia, że kapitał zagraniczny mniej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@JAI2L9LAD: ty tak serio? Przecież emeryci dostają więcej niż włożyli do systemu i bez tej trzynastki i czternastki, no ale spoko przewalmy jeszcze więcej kasy ludzi którzy to aktualnie finansują i którzy nigdy nie będą mieli tak wysokich emerytur jak obecni emeryci. Polska szkoła finansów zastaw się a postaw się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@JAI2L9LAD: na emerytury i renty idzie ok 40% (sic!) budżetu naszego państwa, a ty uważasz że to jeszcze za mało XD

Ba, w 2020 roku osiągnęliśmy przychody na poziomie ok. 400 mld zł natomiast wydatki funduszu emerytalnego miały wynieść ok 177 mld. Daje nam to 44% przychodów!

Możesz sobie więc wyobrazić ile kosztują nas te czternastki.
Rhaegson - @JAI2L9LAD: na emerytury i renty idzie ok 40% (sic!) budżetu naszego państ...

źródło: comment_16113855099IwvoFNAS8mZo2jXEnvRjH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Halbr: różnica polega na tym, że nie robi się tego na zasadzie "rząd dał" i defacto kupuje głosy emerytów, tylko zwyczajnie w świecie nie pobiera się podatku, przez co na stałe emerytura jest wyższa.
Jestem świadomy, że nikt tego nie zrobi, bo lepiej ze względów politycznych wygląda przegłosowywane dodatkowych emerytur ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz