Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD pomocą dla emerytów mogłoby być zwolnienie emerytury z pitu, co już dałoby jakąś tam odczuwalną kwotę, a nie sztuczne wydłużanie roku poprzez naste emerytury ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: ostatnio czytałem komentarze masochistów na etacie sprzeciwiających się wydłużeniu płatnego urlopu z 26 do 31 dni w ciągu roku - pod artykułem na ten temat.

Argumentowali to troską o portfele prywaciarzy i tym, że oni tak dużo dni urlopu to nie potrzebują, także nic mnie już nie zaskoczy w polskim internecie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: ?
Emeryci mają zapewniony dochód niezależnie od sytuacji. W przeciwieństwie do ludzi co utracili prace, i małych firm które potrzebują wsparcia rządowego.
Nie wspominając o tym, że dobrze by było też wspomóc służbe zdrowia.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: fajnie się pomaga emerytom #!$%@?ąc i tak niedopięty budżet. Emeryci nie są jedynymi którym przydała by się pomoc. Poza tym skoro rząd ma takie dobre serduszko to czemu emerytury w dalszym ciągu są opodatkowane? Gówniany populizm
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Świadomość klasowa to jedno, a ordynarne pasożytowanie kosztem młodszych pokoleń to drugie. Na emerytury wydajemy jeden z najwyższych % PKB w Europie, a za sprawą demografii i polityki PiSu ten koszt będzie się coraz bardziej zwiększał.

Służba zdrowia leży i kwiczy, tak samo jak edukacja, energetyka, gospodarka wodna, zasadniczo wszystko. Jestem przekonany, że te panie by nie miały nic przeciwko, by te pieniądze w zamian przeznaczyć na którykolwiek z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@JAI2L9LAD: świadomość klasowa? O czym kolega bredzi. Emeryci dostaną emerytury bo system opiera się o solidarność społeczną. Powinniśmy zaorać ZUS i spłacić obecnych emerytów a nie ciągnąć młodych w ten niewydajny system. Przykładem Norwegia, gdzie ich składki lecą na subkonta inwestowane w akcje, ale to można robić bez systemu emerytalnego narzucanego na całe społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: to jest dobry przykład, jak ktoś powie, ze staruchy mają wyprane mózgi i poszły w ogień za kaczorem. Z drugiej strony barykady są dziadzie i babcie z kodu, które by kaczyńskiego do tego ognia wepchnęły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Tak, tak. Jak dają to brać, jaki biją spierdlac. Tylko podatki rosną a ktoś to musi zapłacić. Może w takim razie nie pracować ? Tylko jak wtedy żyć ? Odpowiedz mi proszę.
  • Odpowiedz