Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: ostatnio czytałem komentarze masochistów na etacie sprzeciwiających się wydłużeniu płatnego urlopu z 26 do 31 dni w ciągu roku - pod artykułem na ten temat.

Argumentowali to troską o portfele prywaciarzy i tym, że oni tak dużo dni urlopu to nie potrzebują, także nic mnie już nie zaskoczy w polskim internecie ¯_(ツ)_/¯
@JAI2L9LAD: Świadomość klasowa to jedno, a ordynarne pasożytowanie kosztem młodszych pokoleń to drugie. Na emerytury wydajemy jeden z najwyższych % PKB w Europie, a za sprawą demografii i polityki PiSu ten koszt będzie się coraz bardziej zwiększał.

Służba zdrowia leży i kwiczy, tak samo jak edukacja, energetyka, gospodarka wodna, zasadniczo wszystko. Jestem przekonany, że te panie by nie miały nic przeciwko, by te pieniądze w zamian przeznaczyć na którykolwiek z tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@JAI2L9LAD: świadomość klasowa? O czym kolega bredzi. Emeryci dostaną emerytury bo system opiera się o solidarność społeczną. Powinniśmy zaorać ZUS i spłacić obecnych emerytów a nie ciągnąć młodych w ten niewydajny system. Przykładem Norwegia, gdzie ich składki lecą na subkonta inwestowane w akcje, ale to można robić bez systemu emerytalnego narzucanego na całe społeczeństwo.
@JAI2L9LAD: to jest dobry przykład, jak ktoś powie, ze staruchy mają wyprane mózgi i poszły w ogień za kaczorem. Z drugiej strony barykady są dziadzie i babcie z kodu, które by kaczyńskiego do tego ognia wepchnęły ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Świadomość klasowa polskiego społeczeństwa jest straszna. Społeczny masochizm.

#bekazlibka #neuropa #antykapitalizm


@JAI2L9LAD: piszesz o swojej świadomości? Bo akurat ta babcia i Jachira mają całkowitą rację.

Starzejące się społeczeństwo + najniższy wiek emerytalny w UE + dodatkowe emerytury to przepis na bankructwo państwa lub upadek systemu emerytalnego.

ZUSowi do 2025 roku zabraknie od 300 do 400 mld złotych na emerytury. Czyli Polacy mimo płacenia bardzo dużego ZUSu będą musieli dołożyć z innych
Pobierz s.....i - > Świadomość klasowa polskiego społeczeństwa jest straszna. Społeczny masoc...
źródło: comment_16113565436jEXgqXvMQEIBxW5wpqvWC.jpg
nie wiem bo w sumie ludzie głosujący przeciwko maja poziom empatii na drastycznym poziomie skoro są gotowi blokować pomoc dla emerytów w tym kraju.


@JAI2L9LAD: to jakiś żart? Emerytom nie trzeba już pomagać dodatkowymi pieniędzmi, bo są bogatsi niż średnia w społeczeństwie.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dochody-emerytow-gus-zarobki-wynagrodzenia,57,0,2406969.html

Na drastycznym poziomie jest twoja wiedza ekonomiczna. Emerytom teraz przydałyby się bardziej sprawne instytucje państwowe jak NFZ i lepsze usługi publiczne, na które nie ma kasy, bo daje
Pobierz s.....i - > nie wiem bo w sumie ludzie głosujący przeciwko maja poziom empatii na dra...
źródło: comment_1611357086cWhzy1volEKpNoLbF8b94H.jpg