Wpis z mikrobloga

Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kurdelebele - za mną naprawdę długa noc. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się.. aż takiego zainteresowania. Chwilkę przed godziną 18 wrzucę na #wykop link do Stream.

Jaki jest plan?

1. Startujemy ze streamem o godzinie 18:00
2. W międzyczasie wytłumaczę.. dlaczego napiszę to w PHP, HTML I jQuery ( Bez żadnego frameworka dla php i css typu: boostarpy, zendy, laravele, symphony itd ) Tak jak wspominałem - nie możemy być gorsi ( _)
3. O Godzinie 19:00 rozpoczniemy pracę nad naszym Fejsikiem.
4. Opublikujemy naszego "potworka" po 48 godzinach. Nie będzie on odchodził poziomem wykonania od waszej nowej ulubionej sieci społecznościowej.
5. Rozpoczniemy szaloną olimpiadę upośledzonych Polskich Facebooków.
6. Zobaczymy - Komu pierwszemu uda się doprowadzić swój portal do ładu i składu - pamiętajcie, że ja jestem sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7. Co będzie dalej.. to już wy zadecydujecie :D

Przypominam, ze portal i będzie można zobaczyć pod adresem www.xepo.pl
Do zobaczenia!

#xepo #albicla #programowanie #programista15k #heheszki #gownowpis
d.....0 - Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kurdelebele - za mną naprawdę długa noc. Muszę p...

źródło: comment_1611313466z0Bc6gvuUIXku6GPYZaPLp.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
myślałem, że będzie to coś lepszego a już się zaczyna z PHP i jQuery


@Negeco: autorowi o to chyba właśnie chodzi żeby stworzyć potworka nie odbiegającego jakością zbytnio od pierwowzoru
  • Odpowiedz
@mvvpe: nie wiem czy wygodniejszy, po prostu używanie jQuery straciło sens jakoś 3 lata temu, kiedy czysty js nie miał funkcji które były w jQuery
czysty js ma zdecydowanie lepsze wyniki jeśli chodzi o performance, więc używanie jQuery nie ma sensu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mvvpe: wygoda to jest kwestia indywidualna
możesz jechać do sklepu 2km po połatanej drodze bo lubisz
albo możesz jechać 4km po świeżo zrobionej drodze a i tak zajedziesz szybciej niż po dołkach

tak jak komuś może być wygodnie pisać w jquery bo jest przyzwyczajony i zna składnie a w czystym js się gubi i potem użytkownik jedzie do sklepu krótsza drogą ale dłużej
  • Odpowiedz
@Kien: taa, jeśli żyjesz w 2005 i projektujesz tylko dla januszexów. Jeśli siedzisz chociaż trochę w grafice to doskonale zdajesz sobie sprawę jak bardzo podział zmienia układ i narzuca złe rozwiązania.
  • Odpowiedz
@Moon_Dancer: mam wrażenie się nie rozumiemy i mówimy o czymś innym. Wchodzę na awwwards gdzie są bezdyskusyjnie najlepsze obecnie projekty, i sporo z nich jest zbudowana na jakiejś siatce i na bank jak ktoś je projektował to miał odpalony widok kolumnowy czy jakiś grid - nawet dla takich stron na awwwards, które robią specjaliści którzy się znają i mogą świadomie od tego układu odejść dla jakiś nietypowych stron. A dla
  • Odpowiedz
@Kien: Awwwards to bezdyskusyjnie najlepszego projekty? No spierałbym się. Mnóstwo projektów tam to efekciarskie designy niewiele mające wspólne go z dobrym UX
  • Odpowiedz
@b4kus: może źle to określiłem, w żadnym wypadku nie chodziło o dobry UX, ale o "artystyczny" aspekt ponieważ kolega mirek pisał że niby go te kolumny ograniczają. Zgadzam się że z użytecznością to często ma niewiele wspólnego.
  • Odpowiedz