Wpis z mikrobloga

@pokpok: Nie rozumiem dlaczego najbliższą rodzina wychodzi z założenia że ten człowiek, jeśli faktycznie posiada jeszcze jakaś minimalną świadomość, chcę żyć. A co jeśli on jest w pełni świadomy swojej sytuacji i marzy o tym aby już zakończyć swoje męki humanitarny sposób. Nie, napewno chcę do końca życia leżeć w jednej pozycji, ze świadomością że nie może zrobić dosłownie nic. Ja mimo pełni zdrowia marzę o legalnej eutanazji dla każdego
  • Odpowiedz
@pokpok: ja bym proponował żeby przestać rozpowszechniać ten katolsko - prawacki bełkot. Gość jest w stanie w którym doszło głębokiego uszkodzenia mózgu po ok. 45-minutowej reanimacji, natomiast jak widać sam póki co oddycha i serce pracuje. W tym momencie nie ma leczenia które go uzdrowi / poprawi jego stan dlatego ODSTĄPIONO OD UPORCZYWEJ TERAPII, a nie odłączono aparaturę podtrzymującą życie. Ponadto utrzymywane jest LECZENIE PALIATYWNE tzn. jedzenie i płyny (jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrzywodcaFormacjiSow: na jakiej podstawie twierdzisz, że nie otrzymuje żywienia i płynów przez sondę żołądkową wprowadzoną przez nos i widoczną na zdjęciu?

@stlabak:

Według siostry mężczyzna został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Nie jest podawane mu pożywienie i woda. - Przed chwilą dostaliśmy wiadomość ze szpitala w Wielkiej Brytanii, że zostało mu kilka godzin życia - przekazała "Wydarzeniom". 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-18/dluga-i-trudna-rozmowa-szczerski-o-interwencji-ws-polaka-z-plymouth/
  • Odpowiedz
@stlabak: nie uważam, żeby etyczne było podtrzymywanie mojego ciała i decydowanie o mojej śmierci tylko dlatego, żeby żyjący mieli jakieś marne pocieszenie i ucieczkę od nieuniknionego. Jego ciało jest teraz takim przedmiotem który ma uciszyć lęki bliskich. Przy tych obrażeniach śmierć jest tylko sztucznie odwlekana i etyki wobec zmarłego/chorego tu nie ma
  • Odpowiedz
@dioxyna: w którym miejscu napisałem że podtrzymywanie życia i leczenie na siłę jest etyczne? (może przeczytaj jeszcze raz na spokojnie). Etyczne jest w tej sytuacji tylko - pielęgnacja, żywienie, pojenie (po to ma sondę wprowadzoną do żołądka) i leczenie przeciwbólowe ograniczające cierpienie, nic ponad to.

@PrzywodcaFormacjiSow: co w sytuacji uszkodzenia mózgu, ale zachowanej funkcji oddechowej, akcji serca oraz funkcji nerek i wątroby miałaby wykonywać tak wielbiona przez katoprawaków
  • Odpowiedz