Wpis z mikrobloga

Witam. Poziom płynu chłodniczego na zimnym silniku jak patrzyłem mam tak 2-4mm ponizej minimum i chyba tak mam od dłuższego czasu - chyba tragedii nie ma przy takim poziomie i chyba jakby może tak być?
Ale do czego zmierzam - nigdy nie robiłem dolewki, mam płyn wlany od 2017 roku po wymianie rozrządu, ale POJECIA nie mam jaki to płyn... Chciałem jednak dolać trochę płynu żeby było trochę powyżej minimum jednak dla świętego spokoju. Problem w tym, że nie wiem jaki kupić. Masakra, na necie milion artykułów i każdy co innego jeden ze nie można mieszać G12 z G12 plus drugi że można, trzeci że można G11 z G12 a inny że nie wolno kategorycznie. Tu jest kolejny problem - na nie wiem czy mam wlany G11 czy G12 czy G12+...mam po prostu rozowy kolor nic więcej i teraz boje się kupić w sklepie G12 plus różowy firmy X a się okaże że ma G11 firmy Y.... Jakie mogą być skutki? Co radzicie? Poza tym mogę kupić mała butelkę płynu chłodniczego w sklepie np. Selgros czy lepiej jakiś jnter cars. #motoryzacja
  • 48
@belkot1122 Idź do jakiegoś warsztatu. Tylko nie do janusza a do warsztatu, takiego z fachowcami. Oni sprawdzą w swoich bazach danych jaki płyn i ile go ma być. Sami wleją i masz spokój. Przy okazji może się dowiesz coś o swoim aucie. Zapłacisz może trochę więcej, ale za te kilka złotych będziesz już wiedział na przyszłość co lać.
@Szamotowy_Marian: też tak myślę, ale w sumie kolor różowy to dla innych pomarańczowo fioletowy i pomarańczowo czerwony. Hahah na prawdę aż nie wiem co robić ;D może się okazać że mam wlany pomarańczowo czerwony a wleje przez przypadek pomarańczowo różowy a kolor niby ten sam się będzie wydawał
@sztefen_muller: mam jeszcze w garażu jakiś glixol w małej buteleczce w garażu g12plus chyba płyn a nie koncentrat różowy xD ale stoji już chyba 3 lata i jeszcze z lekko rozwalona zakrętką więc powietrze się tam dostaje xD lać ten czy nie? Ps. Możliwe że mam g13 a tego już nie wolno z g12
@sztefen_muller: w sensie parę mm poniżej minimum można.miec i jest ok?

Ps. Kuźwa xD ja mam jakiś koncentrat tego płynu chłodniczego na necie piszą że samego koncentratu się nie wlewa xD a ludzie piszą że wlewają ja już nie wiem co mam robić. To samo - mam chyba g13 a nie można mieszkać z G12 ja cię nie mogę...............

A chce dolać bo wydaje mi się że przez to że mam