Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że za prawie każdym razem kiedy konserwatywna prawica weźmie się za robienie alternatywy dla "lewackich" portali, to ta alternatywa upada i sobie wiadomo co rozwala?
Weźmy #albicla (albicla? albicja? alzacja? alibaba?) — w zamyśle dumny polski portal bez lewicowej cenzury. Sakiewiczowi raczej udało się zbudować mocni polski wizerunek, bo do złudzenia przypomina nasze państwo: karton trzymający się na recepturce. Zero zabezpieczeń, zero moderacji, zero pomyślunku, zero czegokolwiek. Licealiści mogą się z tego uczyć czego nie robić, żeby dostać więcej niż dopuszczający na semestr.
Z drugiej strony #lurker. Tutaj akurat pozytywne zaskoczenie, bo sam portal jest świetny. Sam portal, czyli portal bez użytkowników. Interfejs lepszy od Wykopu, wszystko wygląda na dopracowane, z tego, co pamiętam strona nie rozwala się po kliknięciu "ulubiony" parę razy. I to jest coś, co miało prawdziwy potencjał. Problem nie leży w wykonaniu, a zarządzaniu. Bo już pal sześc fejki, fejków jest cała masa na Wykopie i portal jeszcze od tego nie umarł. Ale niechęć do usuwania rażącej dezinformacji w połączeniu z gorliwością kółka różańcowego w obronie wiary na portalu który notabene miał być wolny od "lewackiej" cenzury (serio, oni usuwają posty z samym obrazkiem rzułtej mordy, nawet bez jakichkolwiek obraźliwych treści i napisów xD) sprawia, że zasięgi ów portal ma takie, jakie ma. Jacyś nowi oczywiście dołączają, a jakż, ale z tego, co widziałam już nawet część użytkowników Lurkera zaczyna mieć dość jedynego słusznego przekazu i wszechobecnego szuryzmu.
I tak wszystkie podobne aberracje — #parler został zbanowany przez (oczywiście lewacki) Big Tech, ale nie przed tym, jak dane wszystkich jego użytkowników zostały zebrane. Gab wydaje mi się, że jeszcze jakoś oddycha, chociaż chyba też się go popozbywali z paru platform, nie pamiętam. Voat, TheDonald, jakieś inne szurostwa również padły. Serio, zastanówcie się, co robicie nie tak. Bo ja nie mam zielonego pojęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #takaprawda
  • 5
  • Odpowiedz
(serio, oni usuwają posty z samym obrazkiem rzułtej mordy, nawet bez jakichkolwiek obraźliwych treści i napisów xD)


@Desde: zgadza się. Dodatkowo zwroty jak madka/p0lka/p0lska nie są dopuszczalne przez, nazwijmy to dla uproszczenia, "kaprys" admina. Poza tym: Czy tak na prawdę jest się do czego przyczepić, jeśli chodzi o kwestie moderacyjne?
  • Odpowiedz
@Desde:

Jak to jest, że za prawie każdym razem kiedy konserwatywna prawica weźmie się za robienie alternatywy dla "lewackich" portali, to ta alternatywa upada i sobie wiadomo co rozwala?


Odpowiem tylko na ten zarzut, bo reszty nie śledziłem.
Bo znajdzie się masa dowcipnisiów i zaczną wrzucać rakowisko tak mocno, że nie będzie się dało z tego korzystać.
Zanim zdążyłem usłyszeć o #albicla to już miałem wyrobione zdanie, ale nie o samym
marekseo - @Desde:

 Jak to jest, że za prawie każdym razem kiedy konserwatywna praw...

źródło: comment_1611239407tOEdTA6ClYiUAKbfAbVMzE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Bo znajdzie się masa dowcipnisiów i zaczną wrzucać rakowisko tak mocno, że nie będzie się dało z tego korzystać.


@marekseo: a Ty myślisz czemu każdy jeden większy portal ma moderację i za co lecą bany? Widziałeś kiedyś w przeszłości niemoderowane forum z większa liczbą użytkowników? Bo ja nie. Problem jaki ma prawica wynika z tego, że przygarnęła pod swoje skrzydła wszystkie teorie spiskowe, chamstowo i szurstwo, którego żadna myśląca moderacja nie
  • Odpowiedz
@puszkapandory: A niech sobie piszą, na Wykopie piszą i nadal da się korzystać jeśli chcesz to ignorować.
Zresztą, to ma być usprawiedliwienie na robienie gówna wszędzie? Trochę marny. Jak dziecko (bo nie wiesz kto pisze po drugiej stronie, czemu nie dziecko) utapla się w błocie to Ty też to zrobisz, bo dziecko to zrobiło?

Czy to nie lewa strona trzyma więźniów, bo chce ich zresocjalizować, bo wierzy, że trzeba być mądrzejszym,
  • Odpowiedz