Wpis z mikrobloga

1. Czym rzeczywiście się różni 1 klasa od 2 klasy. 2. Czy są gniazdka w pociągach IC? 3. Jaki wybór daje mi największą szansę że będę miał dostęp do prądu? xD Ostatnio jeździłem 10 lat temu i to był rozpadający się syf. Prądu brak, ogrzewania brak, syf w kilbu, niedomykające się okna. Nadal tak samo?

#pociagi #intercity
  • 10
@maad: Gniazdka w kategorii IC praktycznie zawsze są, chyba że jedzie wagon zastępczy czy coś. W TLK są, ale głównie w bezprzedziałowych. Kolej się zmieniła nie do poznania, choć jeszcze dużo przed nią. Zależy od pociągu jeśli chodzi o 1 klasę, a 2. Podaj numer pociągu to Ci powiem czy warto czy nie ;)
@Mirek2137: Prawdopodobnie będzie ten tlk - TLK 82102. Na 100% będzie bezprzedziałowy, ale cały czas nie zdecydowałem co z klasą. Gdyby klasa 1 gwarantowała prąd to bym brał od razu
TLK to ogólnie dalej najgorszy syf na torach, bezprzedziału nie bierz, bo jedzie najgorszy możliwy wagon bezprzedziałowy. Gniazdek nie uświadczysz. W tym przypadku 1 klasa ma 6 miejsc w przedziale, a 2, ma 8. Gniazdek i tak nie będzie bo to TLK. W TLK 1 klasę się bierze żeby było mniej ludzi. Więc to już tylko twoja decyzja. Na jakiej trasie jedziesz? Może znajdziesz jakiś IC, a nie TLK
1. Czym rzeczywiście się różni 1 klasa od 2 klasy.

Niewiele, w każdym razie nie na tyle, aby dopłacać. Troszkę szersze siedzenia, mniej osób w wagonie/przedziale, w praktyce - zdarza sie, że bardzo dużo miejsc wolnych. Opłaca się co najwyżej z tej racji, że nie masz kontaktu z patolami ani rozwrzeszczonymi bachorami.

2. Czy są gniazdka w pociągach IC?

Zazwyczaj są, mniej zależy od tego czy to IC, więcej od tego, jaki
@maad: Kovid jest, i rezerwacja nie jest wiążąca (nigdy nie była), więc wejdź sobie do przedziału, i do bezprzedziału i zobacz gdzie Ci się lepiej siedzi, nikt Cię nie wywali, chyba że ktoś akurat będzie miał miejsce na te na którym siedzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym pociągu jedzie jako bezprzedziałowy wagon 111Ainw, i to jest dramat, więc lepiej weź sobie taboret babci, będzie Ci wygodniej
Mirek2137 - @maad: Kovid jest, i rezerwacja nie jest wiążąca (nigdy nie była), więc w...

źródło: comment_16112223758s6zobxXmsjyiQqZ4Fgf7B.jpg

Pobierz
@Mirek2137: Rzeczywiście nie jest dobrze. Troche do niemieckiego ICE brakuje xD Zobaczę na miejscu jak to wygląda. Jeszcze raz dzięki za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)