Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@InPay: Z główną jest taki problem, że przy próbach rzetelnej argumentacji, często znajdą się jednostki kompletnie irracjonalne, żyjące w swoich bańkach, nie czytające ze zrozumieniem, a to często jest spowodowane brakiem edukacji finansowej czy też technicznej odnośnie kryptowalut i patrzenie na krypto niestety jedynie jako coś co pozwala szybko zarobić, zamiast fundamenty.
Zdarzało się, że dwa komentarze przekazujące tę samą treść zbierały raz 30 minusów a raz 100 plusów.
Niektórzy uważają
Zwykle w takich razach wrzucam cos o bitcoinie, dla sprawdzenia ile minusów dostane. Jest to dla mnie jakieś sprawdzenie nie tyle jak bardzo btc jest tyle popularny, ale jak bardzo emocjonalnie ludzie do tego podchodzą. Teraz jest już 2k wpisów, wiec dam se spokój, bo i tak nikt nie zauważy.
@Kone1963: ale to w sumie dobrze, bitcoin nie powinien trafić do szerokiej publiki bo jego zabezpieczenie i używanie jest trudne np. keylogger może Ci przechwycić hasło/seed w momencie wklejania.
I teraz jak wytłumaczyć jakiekolwiek kwestie kryptograficzne np. starszym, którzy ledwo ogarniają zwykłą bankowość i piny? Wiele osób też ma np. ledgera i chronią go bo myślą że ich bitcoiny tam są, że leżą jak pliki na pendrivie. Przy takiej niewiedzy kradzieże
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ewolucja_myszowatych: To argument na zasadzie, "zapisałem hasło i kody jednorazowe do konta bankowego na PC, i haker mnie okradł".
Przy konfiguracji portfela jest informacja aby nie zapisywać seeda w formie elektronicznej.