Wpis z mikrobloga

@Yori: bardziej chodzi też o to, że Martin od 10 lat pisze Wichry Zimy i dalej nie widać, aby miał chociaż pół książki ukończone, a dodatkowo przed nim jeszcze jedna książka do zakończenia sagi, a biorąc pod uwagę jego tempo pisania + wiek książki najprawdopodobniej nigdy nie zostaną ukończone, więc ludzie nie doczekają się finału
@Yori: można jeszcze dodać, że książki i serial to dwa osobne światy, bo o ile początkowo serial inspirował się i to sporo książkami(2 pierwsze tomy) to potem wszystko się rozjechało, w książkach pojawiło się dużo wątków, dużo ważnych postaci, które miały duży wpływ na fabułę, a serialu nie ma po nich śladu, zresztą historie niektórych postaci i ich przygody są zupełnie różne, różne są też ich decyzje i motywacje pomiędzy książkami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FoxX21: Ja myślę że on ma wszystko już dawno ukończone tylko ten śmieszek nie wyda tego przed swoją śmiercią. A potem w testamencie zaplanuje jakieś zryte zagadki/wskazówki żeby ludzie tego przez kolejne lata szukali.
@Mega_Smieszek:

Z tego co pamiętam to Martin tym zjebom powiedział mniej więcej jakie miało być zakończenie. Więc pewnie tak by to wyglądało. Teraz musi to zmienić bo przypał xD

Nie musi. Największe absurdy serialu pewnie wynikają z tego, że w ostatnim sezonie próbowali w kilku odcinkach dokleić zakończenie jakie podsunął im Martin dlatego np. Jaime bez powodu pędzi do Cersei żeby z nią zaliczyć zgona. W serialu jego postać w dobrym
@Zakakaikane: za dużo tego jest, ale takie główne i ważne według mnie rozbieżności - serialu nie oglądałem w całości:


I nie wiem co mogę więcej dopowiedzieć, łatwiej chyba byłoby mi odpowiadać na pytania.

@Proktoagresor: Wątek Daenerys nie jest git, bo nie ma żadnego podłoża. Ani w historii przedstawionej do 8 sezonu, ani w tym, co można było przeczytać w książkach.