Wpis z mikrobloga

Dlaczego PiS może sobie rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej

tl;dr: Bo opozycja to w dużej mierze dzbany nie rozumiejące czemu przegrali i jak w powiedzonku Einsteina - robiące w kółko to samo, oczekując innego rezultatu.

Na wstępie zaznaczam - nie jestem zwolennikiem 500+, bo zaraz ktoś mnie nazwie PiSowcem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Uważam że jest dużo ważniejszych rzeczy które można zrobić za te pieniądze, a samo wsparcie socjalne można zorganizować dużo lepiej.

Ostatnio na twitterku uruchomił się Konrad Piasecki, broniący Jacka Burego - nowego nabytku P2050 Hołowni, byłego członka KO i Nowoczesnej, który twierdził że 500+ należy zmodyfikować tak, by nie zniechęcało do pracy. Jak to zrobić? Tego nie wyjaśnił. Za to oprócz sypania w rozmowie korwinizmami pokazał jeszcze coś innego.

Opozycja dalej kompletnie nie rozumie dlaczego przerżnęła wybory 8 lat temu i czemu PiS nadal ma żelazne 35% poparcia XD

Liberałowie dalej zdają się nie dostrzegać że to prowincja i generalnie WIĘKSZOŚĆ decyduje kto wygra wybory. Jaka jest ta większość? Biedna i mieszkająca w małych/średnich miejscowościach.

Raport GUS za 2019 rok dotyczący płac jest jednoznaczny - mediana płac w Polsce to 3000zł na rękę, a 66% pracujących dorosłych zarabia równowartość, lub poniżej średniej krajowej. Do tego aż 16% wszystkich zarabiających zarabia połowę średniej krajowej, czyli jakieś 2500zł. Warto też zaznaczyć że GUS badał tylko zarobki w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób - znaczy to mniej więcej tyle że wyniki są raczej zawyżone i rzeczywiste wartości są jeszcze niższe.

Co to oznacza? Że dla tych ludzi 500zł w wypadku posiadania dziecka, to nadal poważny zastrzyk gotówki. Dla przeciętnej rodziny 2+1, mającej budżet na poziomie 5000zł miesięcznie, mieszkającej w jakiejś powiatówce, wynajmującej mieszkanie, płacącej rachunki i żyjącej sobie normalnie, to jest czasem być albo nie być. Albo - pojechać nad morze latem, albo gnić w bloku. Jak przychodzą wybory to Roman z Maryśką po prostu przymykają oko i głosują na PiS. Przy niskim poziomie społeczeństwa obywatelskiego, brakach młodej demokracji i generalnie żałosnemu poziomowi edukacji politycznej spory dotyczące trybunałów, sędziów, prokuratur i innych tego typu rzeczy są dla nich równie ważne jak to co wczoraj jadł na obiad Kaczyński.

Piasecki broniąc Burego wyciągnął jeszcze kolejny sztandarowy argument liberałów - ludzie zrobili sobie z socjalu sposób na życie i rezygnują z pracy przez 500+ XD

Tak jak każda konserwa ma kolegę geja, tak każdy libek ma kolegę który żyje z 500+ i olał pracę bo teraz utrzymują go dzieciaki. Nie wiem gdzie konkretnie można sobie ułożyć życie za 500zł, ale chyba nie w Polsce.

Do tego znów przychodzi nam z pomocą GUS. Jak to możliwe że każdy zna przynajmniej jedną rodzinę, która olała pracę bo teraz ma 500+ i nie będzie robić w spożywczaku, a jednocześnie bezrobocie regularnie maleje? Gdzie oni wszyscy są? Liczba bezrobotnych w Polsce urosła dopiero w 2020, w wyniku pandemii, wcześniej regularnie spadała. Przecież ludzie masowo zwalniają się z pracy, bo dostają socjal i teraz ciężko pracujący Polacy utrzymują patologię i alkoholików, którzy przepuszczają 500+ na głupoty.

Wszyscy oburzają się kiedy PiS szczuje na LGBT, lekarzy czy nauczycieli. I oczywiście że trzeba być oburzonym. Czemu za to nikt nie zauważa że duża część opozycji zajmuje się regularnym szczuciem na wyborców PiSu i beneficjentów programu 500+? Co śmieszniejsze - tylko na tych biednych, którzy ponoć zrezygnowali z pracy i teraz chleją po melinach za swój socjal. Zapominając że te 500zł należy się niezależnie od dochodów i świadczenie pobierają również ludzie zarabiający całkiem dobrze.

Przegraj wybory przez pogardę dla małomiasteczkowej biedoty, 8 lat później wciąż nie miej dla tych ludzi żadnej propozycji i co chwile im przypominaj że są mniej warci, a kiedy dojdziesz do władzy to się za nich weźmiesz.

Brzmi jak DOBRY PLAN.

#bekazprawakow #bekazlibka #bekazpisu #neuropa #4konserwy #polityka #polska
Kozajsza - Dlaczego PiS może sobie rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej

tl...

źródło: comment_1611135472mVCfIK2pFp2WSPaiLMwtyD.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Poza tym przecież opozycja już to zrozumiała, a ostatnie wybory to była licytacja kto więcej da. Tylko, że propaganda pisowska już wbiła ludziom do łbów, że tylko pis daje, a reszta to tylko ośmiorniczki #!$%@?, a po wyborach wycofuje się z rozdawnictwa. I tak się żyje powoli na tej wsi z kartonu.
  • Odpowiedz
, urwać trochę socjalu, w sobotę pobujać się przy grillu w rytm przebojów Zenka, w niedzielę pokazać się w kościele coby sąsiedzi nie gadali, w zimie wrzucić gumiaka do pieca. Ciężko trafić do takich ludzi siedząc w wielkomiejskiej bańce i mimo wszystko (uwaga, klasizm!) żyjąc na innym po


@Lonesome_road: no jakbym czytał opis moich teściów pisowców heh, nie da się tego lepiej określić
A i jeszcze jedno - telewizja jako
  • Odpowiedz
@panczekolady: dokładnie. Jeśli ktoś nie chce przejrzeć na oczy to tego nie zrobi, do tego trzeba pewnego rodzaju otwartości umysłu, a przeważnie to są niestety ludzie, którzy poza formułką tvpis niczego innego nie przyjmują. Wiara w to, że coś się zdziała kłanianiem się w pas i przepraszaniem że w ogóle wyborca jakiejś opozycyjnej partii śmie zwrócić uwagę przypomina wiarę w jednorożce. A atakowanie wieczne opozycji to niezrozumienie głównego trzonu wygranej
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Nawet bez 500+ część ludzi nie pracuje i żyje sobie z jakiś zasiłków/zapomóg/dorywczej pracy na czarno. 500+ to ułatwia.
Moim zdaniem 500+ powinno być odpisywane od podatku i składki NFZ/ZUS, w ten sposób każdy kto uczciwie pracuje dostawałby 500+, a kto nie ten nie. To by sprawiło że praca na czarno/niepracowanie stałaby się nieopłacalne.
Nie wiem co w powyższych zdaniach jest takie obraźliwe.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Dobry dokument, ale z tego co widze 500+ mialo negatywny skutek - rezygnacja z pracy lub rezygnacja z podjecia pracy. I w tym dokumencie dobrze to widac dla rodzin z 1 i 2 dzieci. Za 500 mniej osob rezygnowali, ale za 1000 (czyli dwojka) juz wiecej. Co z osobami posiadajacymi trojke i wiecej, z podstawowym wyksztalceniem, ktore moga podjac tylko prostei niewiele platne prace? Tam przy wykresach jest 2+
  • Odpowiedz
@Kozajsza:

Do tego znów przychodzi nam z pomocą GUS. Jak to możliwe że każdy zna przynajmniej jedną rodzinę, która olała pracę bo teraz ma 500+ i nie będzie robić w spożywczaku, a jednocześnie bezrobocie regularnie maleje? Gdzie oni wszyscy są?


Dałeś się złapać w manipulacje PiSu, który zmienił sposób w jaki liczymy osoby bezrobotne i nie zalicza do tej grupy ludzi nieaktywnych zawodowo - a takich ludzi jest prawie tyle
  • Odpowiedz
@Kozajsza no dobrze, Ja o tym wiem. Ale jakie jest rozwiązanie? Stworzyć drugi pis, kosciołowy, narodowy, tez socjalem itp. Zagrozenie ze strony Niemiec i hatfuuu na sasiada przedsiębiorcę zarobasa.

Ja myślę ze problem leży gdzie indziej, mamy ogromny margines społeczny który jest nie jest wykształcony, jest biedny i fanatyczny i nie jest marginesem tylko większością, gdzie w innych krajach masz 10% takich ludzi to u nas połowa narodu ledwo wiąże koniec z koniecem a książkę przeczytała 30 lat temu w podstawówce. Trafia do nich tylko propaganda, straszenie i socjal. W oprawie zenka martyniuka. Jeżeli chcesz byc partią poważną, z polityka proeuropejska, z rozdziałem kościoła od państwa i lgbt. To na Polskiej wsi nie masz czego szukać. Masz tam 5% poparcia z takimi postulatami.

Dlatego w ostatnich wyborach prezydenckich kandydat PO staral sie wcale nie wypowiadać na niektóre tematy mimo iż jego poglądy sa znane, ale nie chciał dolewac oliwy do ognia.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: To jest skrajny przykład, ale umiarkowanych pisowców też niczym nie przekonasz, a wierz mi, że mam z takimi do czynienia na co dzień. Wszystko potrafią obalić formułką zasłyszaną w mediach publicznych.


@panczekolady: same

w pracy i wśród znajomych też mam praktycznie samych pisowców, zazwyczaj średnio się interesują polityką(głównie ci młodsi) ale na każdy argument jak PiS coś #!$%@? jest zaraz odpowiedź (A za PO, Platforma by to
  • Odpowiedz
który twierdził że 500+ należy zmodyfikować tak, by nie zniechęcało do pracy. Jak to zrobić? Tego nie wyjaśnił. Za to oprócz sypania w rozmowie korwinizmami pokazał jeszcze coś innego.


@Kozajsza: Ledwie zacząłeś a skłamałeś. Mówił że jego propozycja to ulga podatkowa dla pracujących.
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: Twoj wpis tylko udowadnia, ze opozycja nadal nie wpadla, dlaczego przegrala (i przegrywa) kolejne wybory.
Oczywiscie, ze masz racje w tym, co piszesz, ale to o wiele za malo, zeby dostac glosy centrum - a PiS do swojego betonu 30-35% glosow musi dolozyc okolo 10% centrum, zeby wygrywac i rzadzic samodzielnie. Jak to robi?
Otoz PiS ma program w przeciwienstwie do opozycji, ktora ma slogany (program lepszy lub gorszy, ale ma, a ze sloganami typu zapewnimy polske tolerancyjna i zielona energie naprawde trudno jest dyskutowac).
Bezideowej opozycji PiS przeciwstawia wizje Polski goniacej dynamicznie zachod (CPK, Mierzeja, Gazoport, Samochod elektryczny, itd.)
Oczywiscie, ze sa to projekty ryzykowne, albo nawet utopijne - ale sa! Mozna z nimi dyskutowac.
Natomiast co ma opozycja? Narzekanie: po co nam CPK- jest w Berlinie (tu traca juz z 7% -, bo my nigdy Niemcom sie nie ugniemy - nigdy), po co nam Mierzeja, lepiej nie draznic ruskich (tu traca kolejne 7% - bo my nigdy ruskim sie nie ugniemy
  • Odpowiedz