Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Napisałem do mojego MP ws prawek z EU i ich ważności po Brexicie. Aktualnie na stronie DVLA/gov jest tylko info, że na tym prawku mozna jeździć maksymalnie przez rok i procedura wymiany prawek jest wstrzymana do odwołania dla Kat B, a wszystkie inne informacje wymagaja aktualizacji i nie można sie nimi sugerować. Niedlugo mam odnowę ubezp więc przydałaby sie weryfikacja u DVLA czy muszę wymieniać czy niekoniecznie. Dostałem dziś odpowiedź, ktos zainteresowany wołaniem jak sie wyjaśni?

#uk #anglia
adriano30 - Napisałem do mojego MP ws prawek z EU i ich ważności po Brexicie. Aktualn...

źródło: comment_1611067224VMnvt9oSmXwroaX6i16faL.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Budo: bzdura, nigdy nie mialem ubezp wyzszego niz 500f a w tamtym placilem 350f comprehensive. Druga sprawa ze wlasnie w tym rzecz ze nie mozesz teraz wymienic, probowalem i dvla pisze ze aktualnie kat B nie wymienisz
  • Odpowiedz
@adriano30: stary 500 f to chora kwota xD
Wiem, że teraz nie można, chodziło mi, żeby wymieinć jak najszybciej. Wyższa kwota za nieangielskie prawko to sprawdzony fakt.
  • Odpowiedz
@emissary: "Car insurance for drivers with non-UK licences can be extremely expensive. Even if you have many years' experience driving in your own country, holding a foreign licence could still affect your insurance costs in the UK. ... Many insurers will also ignore any no-claims years accrued on your foreign licence."
Pierwsze lepsze z uswitch- jeśli u Ciebie jest inaczej (a jakie masz porównanie) to jesteś w mniejszości raczej...
  • Odpowiedz
@emissary: znajomi, własne doświadczenie oraz wszystkie portale mówiące to samo. Mam przynajmniej dwóch znajomych z którymi rozmawiałem o tym i potwierdzili, a zmieniali prawko. Możliwe, że są jeszcze inne czynniki na to wpływające.
  • Odpowiedz
@adriano30: ja pytałem się konsultanta z DLVA na czacie to mi powiedział, że na razie nie ma żadnych zmian i że ta informacja na stronie (można jeździć do 70) jest nadal aktualna
  • Odpowiedz
stary 500 f to chora kwota xD

Wiem, że teraz nie można, chodziło mi, żeby wymieinć jak najszybciej. Wyższa kwota za nieangielskie prawko to sprawdzony fakt.


@Budo: place rocznie za ubezpieczenie £197 na polskim prawku, jak wpisywalem angielskie to zawsze mi wyskakiwala wieksza kwota.
Z tego co pisze reszta widac ze sporo osob tak ma.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: Jak wy płacicie takie niskie składki za ubezpieczenie? U mnie Almera 1.5, 2003 podliczyli 1500f,
fakt dopiero to moje pierwsze ubezpieczenie tutaj, ale nawet ze zniżkami polskimi drożej wychodziło niż bez ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz