Wpis z mikrobloga

Cześć,

jakiś czas temu postanowiłem, że stworzę poradnik dla początkujących programistów Java na rok 2021. Tak powstał ten e-book, którym dzisiaj mogę podzielić się w pełni za darmo. Jego głównym celem ma być wyznaczenie kierunku, gdzie warto ulokować swój cenny czas. Znajdziesz tutaj 57 kluczowych umiejętności i technologii, które z czystym sumieniem mogę Ci polecić. Zawarłem też w nim 170 zewnętrznych odnośników do ciekawych źródeł. Umieściłem też serię ciekawostek, obrazujących interesujące fakty związane z zagadnieniami.

Link skąd można go pobrać tutaj: https://niezbednikjuniora.pl/

Tutaj trochę więcej informacji, co znajdziesz w środku:

☑️ Nieśmiertelne, dobre praktyki programowania.
☑️ Migracja do chmury postępuje wielkimi krokami, bądź kilka kroków przed nią.
☑️ Kontrola wersji, to już nie tylko kod. Czyli co warto wiedzieć o gicie w 2021?
☑️ Kilka sposobów na okiełznanie dokumentacji, nawet jeśli nie przepadasz za jej pisaniem.
☑️ Różne smaki testowania, rodzaje, narzędzia i praktyki.
☑️ Jak podejść do budowy API?
☑️ Bazy danych, SQL wciąż ma się dobrze, a Hibernate… cóż niech ginie Ma dużo lepsze alternatywy w 2021, dowiedz się jakie.
☑️ Czy sama Java wystarczy? Jakie języki jeszcze warto poznać?
☑️ Logowanie, metryki, a może tracing? Czym te pojęcia się od siebie różnią i jakie są najpopularniejsze rozwiązania?
☑️ Czego używać do kompilacji i budowy projektów?
☑️ IDE czy edytor? Why not both?
☑️ Jaką rolę w tym wszystkim pełni bezpieczeństwo?
☑️ Kilka przykładów gorących typów architektur w 2021.
☑️ Ponad 170 odnośników do zewnętrznych materiałów!
☑️ BONUSY, Interesujące ciekawostki i wiele innych!

#java #programowanie #naukaprogramowania
tomic - Cześć,

jakiś czas temu postanowiłem, że stworzę poradnik dla początkującyc...

źródło: comment_1611053111RC1j5ynQXAGaRfoSaJfKxA.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@AltCtrlSpace: Poradnik dla laika może być nieco na wyrost. Profil odbiorcy, jaki siedział mi w głowie podczas spisywania kolejnych rozdziałów, to osoby w trakcie nauki, będące na kursie bootcampowym, studenci lub osoby z doświadczeniem do max 3 lat na pozycji juniorskiej. Polecam rzucić okiem, bo jest tam parę rozdziałów, które również dla osób stawiających pierwsze kroki, mogą się okazać przydatne.
  • Odpowiedz
@93michu93: Ja bym nie demonizował, aż tak bardzo Jenkinsa, bo to nadal bardzo popularne i dające ogromne możliwości rozwiązanie. Fakt, istnieją rozwiązania bardziej cloud native i z niższym progiem wejścia, ale z reguły są z grupy płatnych rozwiązań. Jeżeli z góry odpowiada nam bardziej jakaś alternatywa, to zdecydowanie warto jej użyć. Wspominam zresztą o tym w e-booku. Myślę, że najistotniejsze jest zrozumienie samego konceptu CI/CD, a późniejszy wybór narzędzia jest
  • Odpowiedz
☑️ Bazy danych, SQL wciąż ma się dobrze, a Hibernate… cóż niech ginie Ma dużo lepsze alternatywy w 2021, dowiedz się jakie.


@tomic: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@MrFisherman: Tak serio to materiał w większości dla junior/regular + Prawda jednak jest taka, że to nigdy nie jest tak, że te pozycje są sztywno zdefiniowane. Uważam, że kilka działów z pewnością przyda się nawet osobom, które są w trakcie nauki lub przebranżowienia i np. myślą jak rozbudować sobie portfolio, aby zainteresować ludzi odpowiedzialnych za rekrutacje lub poznać ciekawe źródła wiedzy na jeden z tematów.
  • Odpowiedz