Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mam dwójkę dzieci pobieramy za nie pięćset plus jednak w obecnej chwili nie korzystamy z niego. Pieniądze lądują na koncie z racji tracącej wartości pieniądza trochę szkoda trzymać to na koncie szukam czegoś co w perspektywie paru lat da zarobek lub przynajmniej zrobi tak by nie utracić wartości tych pieniędzy.

Uzbierane ok 30 tys i co miesiąc tysiąc złotych.

W co inwestujesz?

#gielda #inwestowanie
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdrcftvgy: generalnie nie ma teraz inwestycji bez większego ryzyka, które dałyby te kilka procent rocznie. Normalnie poleciłbym obligacje, przynajmniej byś się nie musiał martwić, ale oprocentowanie aktualnie jest mierne.
Giełda wiąże się z ryzykiem, możesz jeszcze zrobić portfel spółek wypłacających dywidendę i będzie Ci coś kapać raz na jakiś czas.
Ewentualnie jak pisze kolega wyżej, aktualnie czterolatki to 1,3% plus inflacja w kolejnych latach
@xdrcftvgy ja to bym wziął nawet jakaś kawalerkę w dużym mieście na 20-30 lat, wkład własny akurat masz (np. Alior i Millenium dają na 10%), albo i 2 pokoje. Z 500+ i czynszu od najemców będzie się spłacać.
@xdrcftvgy: dla 500+ są lepsze obligacje niż 4- i 10- latki - są 6 i 12 - oba typy mają wyższe oprocentowanie niż zwykłe obligacje, więc i ich próg opłacalności względem inflacji jest lepszy.
Wrzuć jakąś część kasy w coś o wyższym ryzyku i być może dużo lepszej stopie zwrotu jak Tesla, Microsoft, jakiś ETF na sp500 jeśli nie chcesz ryzyka nas konkretnych spółkach, może jakieś krypto. Skoro to ma być
@xdrcftvgy: popieram kolegę wyżej. Moje rozumowanie jest proste - 30k wiele w Twoim życiu nie zmieni. Ot kupisz sobie lepszy(?) używany samochód. Natomiast dzisiejsze 30k w BTC ma za 18 lat ogromny potencjał być warte wieeeele więcej. Jak tego nie zrobisz, będziesz żałować. Nie chcesz być człowiekiem "a mogłem wrzucić wszystko w bitcoina"...