Wpis z mikrobloga

Cześć!
Wybaczcie, że tak późno, ale jeden z moich kitku postanowił zwichnąć łapkę i wizyta u weterynarza wypadła wcześniej, aniżeli administracja.

Ale odnośnie tego wpisu:

Byłem dzisiaj w administracji i już na samym wstępie spotkało mnie niezbyt miłe zaskoczenie, otóż za schodami był szlaban z napisem w stylu "nie przekraczać. W celu wezwania obsługi poproszę dzwonić". Tak ku$#a, szlaban.
Oczywiście zadzwoniłem i czekałem na obsługę.
Przyszła Pani, która ubrana była jak jedna z bohaterek Misia- nawet miała podobny makijaż.
Po przedstawieniu tego co się dzieję usłyszałem "Wiemy o tym problemie. To przez mieszkańców." Odpowiedziałem jej, że mieszkam tu od trzech miesięcy i nie obchodzi mnie dlaczego tak się dzieję, po prostu mają zrobić tak aby było dobrze.
Rzuciła mi słowami "proszę napisać pismo" i się odwróciła chcąc odejść, ale poprosiłem żeby mi podała długopis i kartkę.
Jakie było jej zdziwienie kiedy to usłyszała. Powiedziała, że nie ma tu stolika i nie będe miał gdzie tego pisać, a ona zaraz kończy pracę i zawsze mogę to przynieść kiedy indziej. Ja dalej stałem przy swoim i powiedziałem, że napiszę to odręcznie tutaj.
Napisałem więc pismo, które mi podyktowała i poprosiłem o pokwitowanie, że je przyjęła więc poszła zrobić skan. Dodała tylko, że jutro będzie kontakt z działu technicznego w tej sprawie i na końcu przez zęby wycedziła "to nie nasza wina".
Zobaczymy więc czy jutro jakiś dział techniczny będzie dzwonić.
W komentarzu zdjęcie pisma, które pisałem na czymś a'la parapecie. Wybaczcie, ale kilka lat nie pisze odręcznie, a w dodatku mróz też swoje zrobił i trochę ręce mi się trzęsły XD

Wołam, bo byliście ciekawi jak się sprawa ma:
@miecz_przeznaczenia:
@mk99:
@xoes:
@MilowyLas:
@LosB:
@XyzykDX:
@le1t00:
@FLAC:
@dzierzgos:
@artekmisz_isz:
Pobierz szubik - Cześć! 
Wybaczcie, że tak późno, ale jeden z moich kitku postanowił zwichną...
źródło: comment_1610998654wmoDIlttxYaFwZzAmC0dA2.jpg
  • 17
@szubik: Jak to zignorują to z sąsiadami zatrudnijcie biegłego do oceny lub chociaż kominiarza - niech Wam papier przygotuje i odpowiednie paragrafy. Bez obrazy, ale pismo, które napisałeś prawdopodobnie oleją.
@szubik: https://www.gunb.gov.pl/strona/kontrole-stanu-technicznego-obiektow
Lektura w razie gdyby Cię olali, szczególnie ten fragment powinien Cie zainteresować.

Kontrola w przypadku zgłoszenia nieuzasadnionych ingerencji lub naruszeń, powodujących, że nie są spełnione warunki określone w art. 5 ust. 2 ustawy - Prawo budowlane

W myśl art. 62 ust. 4a ustawy - Prawo budowlane, właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek przeprowadzić kontrolę w przypadku zgłoszenia przez osoby zamieszkujące lokal mieszkalny w obiekcie budowlanym o dokonaniu nieuzasadnionych względami
@szubik: Nie ma problemu. Możesz jeszcze zagadać z właścicielem żeby spółdzielnia udostępniła do wglądu, książkę obiektu budowlanego i protokoły z przeglądu rocznego i pięcioletniego (powinny być w książce ale różnie bywa( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Tam są wypisane wszystkie szczegóły budynku, wraz z oceną techniczną poszczególnych instalacji itp. Jeżeli były jakieś zastrzeżenia, będą tam wypisane z terminem naprawy. Tu masz opisane jakie sankcje im grożą i na co
@mk99: Boże Mirku dziękuję za poświęcenie chociażby minuty! ()
Zobaczymy co nastąpi teraz po tym jak złożyłem pismo. W poprzednim wpisie wspomniałem o tym, że nie omieszkam wezwać pogotowia gazowego lub straży pożarnej, bo serio zacząłem się bać.
Moja mama się zaczadziła, tracąc przytomność uderzyła głową w taki sposób, że straciła słuch w jednym uchu. Stąd też zacząłem mieć obawy o swoje oraz dziewczyny
@szubik: Przerabiałem podobny temat, tylko że z kanalizacją. Zarządca najpierw nie chciał słyszeć o wymianie starej kanalizacji. Potem twierdzili że trzeba podjąć uchwałę, i że to będzie trwało lub sąsiedzi się nie zgodzą. Jednak wystarczyło jedno pisemko i stanowcza rozmowa z obietnicą wizyty nadzoru budowlanego. I nastąpiła diametralna zmiana, że jednak da się zrobić i będzie zrobione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szubik: A i jeszcze jedno. Jak bedą chcieli Cie zbyć właśnie takim gadaniem że trzeba jakąś uchwałę etc. To poinformuj ten czerwony beton, że "Bieżąca konserwacja części wspólnej budynku oraz naprawa części budynku która może narazić mieszkańców na utratę życia lub zdrowia .... Nie wymaga zgody wszystkich właścicieli oraz podejmowania uchwał itp."

W razie co pisz śmiało. Bo widzisz mam taką przypadłość że bardzo lubię #!$%@?ć tych starych dziadów ( ͡
@szubik: Miras, jestem niezmiernie szczęśliwy, że zacząłeś tą nie równą walkę. Działaj zgodnie z planem, a będzie dobrze. Wszelkie spotkania i wymianę zdań polecam ci też nagrywać z ukrycia, dowód audio/video jest nie podważalny, nie jednemu to uratowało dupę, a i parę groszy na youtubie możesz zarobić :)
@szubik: już na wejściu petent dostaje mokrą szmatą w pysk. Taki obraz tej jeb**** schedy po czasach komunizmu, która siedzi jeszcze w poprzednim pokoleniu.
Dobrze, że nie dałeś się wyprosić. Ostrzegałem przed tą spychologią panującą w starych spółdzielniach.
Daj im czas do końca tyg, a od poniedziałku pisz pismo do spółdzielni, że w związku z brakiem odzewu na poprzednie pismo zmuszony zostałeś do wezwania na kontrolę odpowiednich służb.
Tylko w piśmie