Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak radzić sobie z trudnymi i bolesnymi wspomnieniami/myślami? Rozstania, poprzednie związki, miasta i miejsca w których się spędziło młodość i przeżywało wszystkie pierwsze razy. Mam ostatnio bardzo ciężki okres i czuję że nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Podejrzewam że większość osób wskaże na terapię, ale do kogo konkretnie z czymś takim iść? Psychiatra, psycholog czy psychoterapeuta?

#depresja #psychologia #feels

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6005b9e4535d82000a0d1ccb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz sobie uświadomić, że każda sytuacja czegoś Cię jednak nauczyła + przestać się skupiać na tym, co było złe i zostawić dobre wspomnienia. Przy mijaniu miejsc, które kojarzą Ci się z przeszłością, skup się na pozytywnych sytuacjach i fajnych momentach z drugą osobą, które tam przeżyłeś - nie na samym momencie rozstania. Najlepszym lekarstwem jest czas i zmiana podejścia
OP: @ProResHq przez bolesne wspomnienia nie miałem na myśli tych złych, tylko właśnie ból przy wspominaniu tych dobrych. złe już dawno wyparłem (i w sumie nigdy z tym nie miałem problemu), ale po prostu wspominanie tych starych czasów wywołuje u mnie najzwyklejszą w świecie tęsknotę, nostalgię i obawy przed tym co będzie przede mną.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz się też zainteresować medytacją mindfulness i ogólną uważnością, byciem tu i teraz. To uczy cieszenia się z obecnej chwili i nie angażowania się w myśli o przeszłości czy przyszłości, choć takie mimo wszystko będą się pojawiać, ale łatwiej wtedy je kontrolować. Trochę to trwa zanim zadziała, ale z czasem pomaga.