Wpis z mikrobloga

@mansfeld: Nie wiem jaką ciekawostkę odnośnie Swifta potrzebujesz. Chociażby od Swifta 5 jest wdrożone ABI Stability.
Sam swift jest open source, co w przypadku Apple nie jest takie oczywiste. I dzięki temu można sobie klepać chociażby back-end z tym(sensowność takiego rozwiązania, to inna sprawa :D)
Za Swifta też odpowiada ta sama osoba co za LLVM(Chris Lattner)
I przez 4 lata był tworzony w tajemnicy, co jest niemałym osiągnięciem w sumie(chociaż tutaj
@mansfeld: ale jaka jest metodologia, bo tylko napisałeś, że zabrałeś 3 strony z rankingami i usredniles coś z różnymi wagami. Jakie wagi? Na jakiej podstawie okreslales wagi.

Btw to raczej nie jest ranking, tylko podsumowanie rankingów...
@justlogin: Dzięki, zabrzmi zabawnie ale tematy pisze "życie". Robię coś dla klienta albo klient mnie o coś pyta i już mam pomysł na temat. Jak jakaś tematyka naprawdę nas interesuje to nie ma problemu, samo pisanie wyrabia się z czasem - no jak wszystko zresztą. Widać to jak porównamy ilość postów z poprzednich lat. Niektóre artykuły robię "na raty" a niektóre powstają praktycznie w godzinę. Słupki w Analytics dają podobną przyjemność
@Ewentualnie: Tak, podsumowanie rankingów to dobre określenie. Nie ma sensu opierać się na jakimś źródle bo równie dobrze mogłem zamieścić link. Chciałem dodać ciekawostki i aby tekst był bardziej uniwersalny. Kolejność miała się "jako tako zgadzać" bardziej chodziło o zainteresowanie tematem.