Wpis z mikrobloga

wybacz, ale tylko małpa zarabia minimalną krajową


@Sekularyzacja: Zapraszam do 'wielkiej polski powiatowej', zobaczysz ile ludzi robi za minimalną bo po prostu nie ma innej możliwości.
  • Odpowiedz
@lilitch123: > Student po 5 latach studiów też zaczyna z minimalną krajową w większości przypadków i tego nie przeskoczysz. Nazywanie takiego studenta małpą, bo zarabia minimalną jest nieporozumieniem i po prostu brakiem zrozumienia rynku.

Chyba studenci Wyższej Szkoły Robienia Hałasu. Skąd Ty jesteś?
  • Odpowiedz
Chyba studenci Wyższej Szkoły Robienia Hałasu. Skąd Ty jesteś?


@pitv: wystarczy byc z Polski, zdecydowana większość studentow wkraczających na rynek pracy pracuje za psi #!$%@?, wiadomo ze w wiekszych miastach nie jest to najnizsza krajowa, ale wtedy wyzsze sa koszty mieszkania, więc standard zycia sie nie zmienia
  • Odpowiedz
@pitv:

Chyba studenci Wyższej Szkoły Robienia Hałasu. Skąd Ty jesteś?


Czy to ważne skąd? Jestem kimś kto zna sporo osób, które właśnie pokończyło studia (dobra studia ekonomiczne w finansach, księgowości, controllingu itp.) i widzę, co rynek im oferuję.
Brak doświadczenia = umowa zlecenie z minimalną stawką godzinową. Takie są realia. Większości udaje się znaleźć dobrą robotę bo mają kogoś w firmie kto ich wkręca, reszta się buja od drzwi do drzwi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zona kilka lat temu dostała 3100 brutto (to było słabo ale do wytrzymania) tak zostało a za rok będzie to minimalna.
  • Odpowiedz
@lilitch123: tak, dlatego jestem zaskoczony Twoją opinią. Co prawda studia skończyłem kilka lat temu, być może nie jestem na bieżąco Wiadomo, że student, który nie ma żadnego doświadczenia, nie zacznie od 15k. Nie spotkałem się jednak nigdy z sytuacją, żeby to była minimalna krajowa, albo nawet coś w tych okolicach. Za samo przerysowywanie do CADa można bez doświadczenia dostać 2500zł netto.
Rynek nadal należy do pracownika. Przykład ode mnie: jakiś czas
  • Odpowiedz
@pitv:

Nie spotkałem się jednak nigdy z sytuacją, żeby to była minimalna krajowa, albo nawet coś w tych okolicach.


Ja spotkałem się, że to jest ZAWSZE minimalna krajowa. Niestety.

jakiś czas temu byłem zmuszony zatrudnić 19-latka (jego pierwsza praca) jako operatora wózka widłowego (nigdy nawet w nim nie siedział). Zaczął od 2500 netto...


Ale to tylko Twoja sprawa, że dałeś mu tyle. Widocznie jesteś dobrym pracodawcą, których chce zmotywować pracownika do
  • Odpowiedz