Wpis z mikrobloga

@fgjfgyuft: Sam posiadam P30 Pro od ponad roku, a dziewczyna niedawno zmieniła swój telefon na Mi Note 10 za moją namową. I szczerze? Trochę żałuje. Wg DXOMARK zdjęcia miały być nieco lepsze w Mi Note 10, moim zdaniem jednak są bardziej sztuczne, "plastykowe". P30 Pro lepiej też sobie radzi w ciemności. Oprócz tego Mi Note 10 jest wolniejszy, czasami się przycina. Jakby optymalizacja kulała.

Edit: Czasami też się zawieszają takie aplikacje
  • Odpowiedz
@hyperlink: Sam chciałęm brać note 10, ale czytam mirko i zobaczyłem, że konkurencyjny a w podobnej cenie może być właśnie p30 pro, z tym, że na note 10 się napaliłem, bo braciak ma, ale zastanawiam się, czy huawei nie wie lepiej jak się robi telefony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A jak samo urządzenie? Który lepiej wykonany? Jest wyczuwalna różnica między huaweiowym OLEDem, a tym AMOLEDem z xiaomi?
  • Odpowiedz
@fgjfgyuft: Wykonanie obu telefonów na bardzo podobnym, wysokim poziomie. Xiaomi wyraźnie cięższy. Biorąc pod uwagę matrycę 108 Mpix to serio nie porywa (poza zoomem). Wyświetlacze prezentują się bardzo podobnie, ale nie przyglądałem się aż tak mocno. Wydaje mi się, że czytnik linii papilarnych działa nieco szybciej w P30 Pro.

Najbardziej wkurza się wieszanie Xiaomi:
hyperlink - @fgjfgyuft: Wykonanie obu telefonów na bardzo podobnym, wysokim poziomie....

źródło: comment_1610959975lOd23WWcHzjEHlTJqozFZQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fgjfgyuft: Oczywiście, że P30 Pro. Jak już Xiaomi to Mi10 zwykły bądź Pro.
@hyperlink: Tu nie chodzi o optymalizację, Mi note 10 ma o wiele gorszy procesor niż P30 Pro. Specjalnie wsadzili gorszą, tańszą jednostkę bo soczewka 108MP trochę kosztowała. Niestety jest o wiele za słaby by przetworzyć tyle danych.
  • Odpowiedz
@MrPrado30: Optymalizacja, optymalizacją, ale ten telefon wiesza się kilka razy dziennie (aplikacja przestała odpowiadać). Ma wgrany najnowszy oficjalny soft i co chwila cyrki. Zdęcia też nie powalają jak na taką matrycę. Oprócz tego reklamy w systemie, gdzie trzeba się nagimnastykować żeby je powyłączać. Sam się zastanawiałem nad kolejnym telefonem i myślałem o jakimś wyższym modelu Xiaomi, ale jak zobaczyłem Mi Note 10 jak to działa, to jakoś mi ochota na tę
  • Odpowiedz