Wpis z mikrobloga

@HBVST: zalezy od hodowli, my mamy od pasjonata, z dobrym rodowodem. Ogolnie to tak 3-5 tys, czarne są droższe bo rzadziej się rodzą, wiadomo że jak chcesz kupić z jakiejś znanej hodowli to będą wiecej kosztować, ale nie powiedzial bym że warto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mrbimbek: bo wywołują nacisk na klatkę piersiową i ograniczają zakres ruchu przednich łap. Jeżeli używasz ich na kilkukilometrowe spacery sugerowałabym zamiany na guardy, które są bezpieczniejsze
@hyperballad: nie mogę powiedzieć ogólnie bo pierwszy raz mam shiby, pumba 2 lata bella rok. Oboje bardzo lubią być glaskane przez osoby ktore znają, pumba to jest wręcz pieszczoch, przyjdzie i rozłoży się brzuchem do góry żeby go głaskać, z rana oboje atakuja w łóżku i się łaszą, liżą po uszach i twarzy żeby je glaskać. Do obcych bella trzyma dystans, nikt obcy jej nie poglaska. Znowu pumba na spacerze przy
@Green81: co Ty gadasz :D chyba śmiem wątpić iż się na tym znasz. Guardy bardziej naciskaja klatkę piersiowa a do tego są wkoło szyi przez co mają zły wpływ na kręgosłup psa.
@Mrbimbek: Na boga zmień im model szelek No te ograniczają ruch łopatek, przez co mogą mieć problemy ze stawami. Nie pamietam czy już cię o to pytałam xD ale czy twoje shiby są z hodowli ZKwP/FCI?
@Green81: @sajko: dbam o swoje psy najlepiej jak potrafię, nigdy nie kupił bym czegoś co miało by im zaszkodzić a na znalezienie informacji przed zakupem spędziłem dużo czasu. W internecie przeróżnych opinii jest pełno, sugerowanie się tylko tym jest mało rozsądne. Jeśli nie macie specjalistycznej wiedzy w tym temacie, to sugerowanie iż szelki moich psów są dla nich nieodpowiednie jest nie na miejscu. To typowo polskie by wypowiadać się na
@Mrbimbek: A czyli pseudohodowla bo nie odpowiedziałeś, czyli nie masz shiby a psa w typie :D Jest tyle badań na temat szelek, jakie wybrać, jakie są dobre dla stawów i kości podopiecznych a wy wiecznie walczycie i nie umiecie przyjąć na klatę tego ze te szelki nie aa dobre dla piesków https://www.instagram.com/p/Bt6M94EiT_w/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=na46187ev88u z reszta jakiej sztucznej wiedzy xD chłopie mam rasowego psa shiba Inu i chodzi tylko w guardach, różne firmy
@sajko: film z instagrama pokazujący zupełnie różne szelki od moich, dodatkowo jedne ewidentnie zbyt małe do rozmiaru psa. Doczytaj o guardach i tym jaki wpływ mają na kręgosłup przy dłuższym uzytkowaniu. No ale sorry zapomnialem ze twoj pies to tylko slodkich zdjec na insta. Bo przeciez masz shibe z hodowli xD mój hodowca jest pasjonatem, do psów mam wszystkie certyfikaty oraz pochodzenie do 5 pokoleń wstecz zatwierdzone przez zwiazek hodowców psów,