Wpis z mikrobloga

Pytanie teoretyczne: Z ciekawości, gdybym #!$%@?ł #samobojstwo w taki sposób, że wiąże sobie normalnie pętlę na szyi, ale nie wieszam się na jakimś suficie i kopie w krzesło, tylko skaczę np. z dachu jakiegoś bloku albo wierzowca to w jaki sposób ginę? Oczywiście sznur byłby w #!$%@? długi. Po prostu urwie mi głowę od gwałtownego zatrzymnia po przeleceniu iluśtam metrów czy uduszę się jakimś cudem podczas lotu, czy coś jeszcze innego? Jest w ogóle jakaś szansa, że zemdleje w trakcie z powodu np. prędkości albo strachu?

Były takie próby? Zostało do gdzieś opisane albo ktoś się na tyle zna, że mógłby coś powiedzieć na ten temat?
  • 39
  • Odpowiedz
@XSpeedyX jak by lina była nie sprężysta może nastąpić śmierć z powodu przerwania rdzenia kręgowego, takie metody stosowało ISIS. Śmierć taka jest długa i bolesna przez co dość często tak mordowano ludzi.
  • Odpowiedz
  • 1
@MrMarcin93 czemu długa? Myślałem, że takie rozerwanie kręgów to dosłownie chwila, a po przerwaniu możesz poczuć co najwyżej ułamek sekundy bólu, bo przecież po takim przerwaniu nie ma już #!$%@? żeby coś czuć
  • Odpowiedz
@XSpeedyX: Jakbym miał się #!$%@?ć to bym wylazł po prostu na coś w #!$%@? wysokiego i się #!$%@?ł na główke. Zawsze mam beke jak komus się nie uda próba samobójcza #!$%@? to naprawde ie jest nic trudnego XD
  • Odpowiedz
@MrMarcin93: Coś pomyliłeś, przy przerwaniu rdzenia smierć jest szybka i bezbolesna

@XSpeedyX: jeżeli za krótka lina to byś po prostu zawisł i zaczął się dusić, jeżeli dobra lina to przerwało by Ci rdzeń kręgowy o i byś szybko i bezbolesnie umarł, a jeżeli za długa lina to by Ci urwało głowę
  • Odpowiedz
  • 0
@KubaGold22 nie jest trudne, tylko mocno polega na szczęściu. Są ludzie co wyskoczyli bez spadochronu z samolotu, a i tak przeżyli upadek. Ludzkie ciało jest jednocześnie zadziwiająco kruche i zadziwiająco silne i trudne do uszkodzenia.

Zresztą, nie dałbyś nawet rady utrzymać pozycji na głowkę jeśli skoczyłbyś z czegoś serio wysokiego, a już na pewno by ci się nie udało bez odpowiedniego treningu
  • Odpowiedz
  • 0
@XSpeedyX kurcze ka czytałem w wielu miejscach że kaci kiedy dali za duzo liny to głowa się urywala ale nie wiem ile w tym prawdy
  • Odpowiedz
  • 3
@JohnShelby ale w sumie chyba nie ma dużej różnicy między urwaniem głowy, a przerwaniem rdzenia? Wydaje mi się, że umierasz tak samo szybko. Jest jakaś różnica oprócz "estetyki"
  • Odpowiedz
  • 0
@XSpeedyX Gdybym ja się miał zabić to zainwestowalbym w cyjanek albo wytestowalbym te gorzkie migdały z allegro za 3dychy paczka, niby każdy migdal ma w sobie jakoś 3/6 mg cyjanku
  • Odpowiedz
  • 0
@XSpeedyX śmierć od urwania glowy jest chyba lepsza bo dochodzi przerwanie tętnic (czy przy prawidlowym powieszeniu również?) nagły potężny spadek ciśnienia w mózgu więc jest szansa na natychmiastowy odlot
  • Odpowiedz
  • 6
@MshL cyjanek to akurat #!$%@? śmierć, nie taka jak może się wydawać przez filmy o szpiegach. Taka śmierć trwa nawet i parę godzin, zatrucie cyjankiem wcale dużo się nie różni od zatrucia jakimś gównianym grzybem. Też masz mdłości, srake, rzygasz, słabo ci, #!$%@? cię wszystko etc. Ja bym wolał jednak coś szybszego i mniej bolesnego. Cyjanek to wbrew pozorom, chyba #!$%@? trucizna do samobójstwa

A migdały nie mają cyjanku jako takiego,
  • Odpowiedz
  • 0
@MshL myślę, że przerwanie rdzenia odcina cię szybciej niż ciśnienie krwi, jakbyś doświadczył takiego spadku ciśnienia, ale bez przerwania rdzenia to chyba byś jeszcze parę sekund kontaktował zanim byś odleciał
  • Odpowiedz
  • 0
@XSpeedyX teoretycznie biorąc pod uwagę w jaki sposób działa cyjanek to maksymalnie kilka minut i tracisz przytomność z braku tlenu
  • Odpowiedz
  • 0
@XSpeedyX to jest kwestia raczej indywidualna jeden człowiek po odcięciu glowy będzie kontaktowal kilka minut a drugi odleci od razu w wyniku szoku
  • Odpowiedz