Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat leku.
Lek. Deprilept czy inny lek tego typu, ogólnie leki przeciwdepresyjne.
Konkretnie chodzi mi o czas.
Jaki czas działania ma każda dawka, począwszy od pierwszej dawki?
Np. Działanie apapu jest to czas ok. 4 godzin?
Pytanie właśnie o ten czas jednej dawki leku przeciwdepresyjnego.
Przepraszam za wyrażenie ale za cholere nie mogę tego znaleźć, nawet w ulotce nie ma o tym żadnego słowa. A zależy mi na tym by to wiedzieć.
Chociażby wiedzą na ten temat da mi konkretną jasność o której godzinie się położyć, by rano wstać normalnie bez jakichkolwiek wątpliwości i niepokoju.
Dzięki za pomoc.
#psychiatra #medycyna #psycholog
  • 3
Leki p-depresyjne działają właściwie na okrągło, ale potrzebują kilku tygodni, by zacząć odczuwać ich skutki. Ponieważ zaraz po zażyciu leku jego oddziaływanie jest najsilniejsze, ale leki te pobudzają, zaleca się zażywanie ich zaraz po wstaniu, by nie mieć potem ewentualnie problemu z zaśnięciem.
@troglodyta_erudyta: Dzięki.
Wcześniej miałem przepisany inny lek, który po pierwszej dawce połowy leku, dał takie skutki uboczne, które w nocy mnie obudziły, głośny szum uszu. A gdy kolejny raz się obudziłem tego samego dnia, miałem mocne krwawienie z nosa plus mega potężny ból głowy. Teraz lekarz przepisał mi inny lek, trochę chyba słabszy, ale nie wiem co teraz się będzie działo. Więc chciałem sobie wiecie, tak w miarę uregulować czas, by