Wpis z mikrobloga

Kupiłem niedawnymi czasy akumulator, może ze dwa miesiące temu, jak przyszły pierwsze mrozy. Aku do 3 cylindrowego dizla o pojemności 3,7l. Wczoraj gdy próbowałem odpalić, rozrusznik przekręcił może z 5sekund i Aku padł. Wyjąłem go i zaniosłem do ciepłego pomieszczenia. Reklamować czy podładować?Akumulator vortex 140ah, 900a.
#motoryzacja
  • 10
@emil-serog: ogrzej, podładuj, sprawdź. Mróz nie niszczy aku tylko zmniejsza jego wydajność. Jesli zrmozisz aku naładowane możesz nie odpalić fury, ogrzejesz go BEZ ŁADOWANIA to Ci odpali od strzała. Mówił o tym nawet mrakumulator
@compix: dzięki za odpowiedź, generalnie znam zasadę działania akumulatora i wpływ mrozów ale zdziwiło mnie to że nowy aku, dwa dni mrozu i padł. Poprzedni który siedział od nowości miał 8 lat i nie było przypadku coby w mróz padł i trzeba było go wyjmować i ładować.

@kamaz_5320: koparka Kubota, nie jest za mały. Powiedziałbym że nawet za duży ale sprzedawca upierał się ze będzie ok
Wg serwisówki wystarczyłby 125ah.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@emil-serog: ee to jak koparka to łatwo, sprawdź sobie tylko prąd ładowania, ale jak przed mrozami śmigało to pewnie wina tamperatur. Zawsze możesz po prosto polewać silnik wrzątkiem przed odpaleniem żeby rozrusznik miał lżej :D
@kamaz_5320: @compix: prąd sprawdzany zaraz po zakupie - maszyna potrzebuje ciut więcej obrotów żeby było ładowanie standardowe. Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie może i gdzieś ten prąd ucieka ale na elektronice za wiele się nie znam.

Teraz to nie ma co robić więc maszyna głównie stoi ale średnio 20 min dziennie pracuje. Wczoraj miałem zamiar odśnieżyć xD

Aku postał noc w cieple i zaraz podłączam prostownik. Z polewaniem silnika wrzątkiem to
@emil-serog: sprzedaj tego ropniaka taki duży silniki to się nie dziw że nie chce kręcić. Jak jeździsz małe trasy to tylko benzyna. Miałem w mieście takie same problemy z dieslem. Aku się nie doładowywał na trasie robota dom 5km.