Wpis z mikrobloga

Jest sens, jego działanie będzie zbliżone do tego wiatraka co masz z tyłu obudowy.
Ale! Dobrą praktyką jest, żeby liczba wiatraków outtake nie przekraczała liczby intake. Może być tyle samo na wylot co na wlot, ale nie więcej. Jak masz nieparzystą liczbę wiatraków, to robisz więcej na wlot, np. 3 intake + 2 outtake.
@jacunio: Nie. 3/2 jest lepsze niż 3/1. 2/2 jest słabsze niż 3/1. Powietrza zimnego musi być dużo, ale też wentylator wylotowy musi mieć je jak wyrzucić. Wylotowy będzie musiał zapierniczać szybciej i będzie przez to głośniej.
Tera to jo,teraz to rozumiem. A umiejscowienie dodatkowego wylotowego w miejscu czerwonym czy żółtym? Przynajmniej ma chwile obecna,zanim nie kupię więcej wiatraków
@jacunio: Mam u siebie taki układ na topie jak na zdjęciu niżej (zdjęcie z neta; mam taką samą obudowę + fuma 2, bez wentylatorów na spodzie). Po przyłożeniu ręki czuć, że wentylator wyrzuca ciepłe powietrze z obudowy - spełnia swoją rolę. Też byłem sceptycznie nastawiony co do jego efektywności, ale jest dobrze. Jak masz możliwości to lepiej wentylator dołożyć do obudowy niż schować do szuflady ;)

@kmovsky: Wg twojej teorii
kilowodypod_stopa - @jacunio: Mam u siebie taki układ na topie jak na zdjęciu niżej (...

źródło: comment_1610824497OCth4ow8rDGsGSvl2WwXGy.jpg

Pobierz