Wpis z mikrobloga

Cecylia Kukuczka jedna z ofiar chorej ambicji polskich himalaistów. Została sama z dziećmi bo jej mąż postanowił wejść najbardziej ekstremalną ścianą Lhotse. Na Netflix jest dokument o Kukuczce i pokazana jego chora ambicja


@Zielonykubek: ale Ty pierolisz. Zal dupe sciska ze ktos ma ambicje, cele i je realizuje a Ty nie?
Jak to bylo? Poznali sie a kilkanascie lat pozniek koles nagle wyskoczyl z haslem ze jest himalaista i jezdzi na ryzykowne wyprawy? Tak ni z dupy ni z pietruchy sie dowiedziala?

Chore to jes to jak ktos ocenia kogos innego swoimi wartosciami. Skoro pani nie odpowiadalo to po kiego wla sie z nim zwiazala? Ukrywal to? To jak odkryla to dlaczego
  • Odpowiedz
@Zielonykubek Dokładnie, uwielbiam w górach widoczki i monumentalne krajobrazy, a taki hiking jest też po prostu fajnym i przyjemnym sportem, ale jakbym miał wisieć na linach nad jakimiś przepaściami albo odmrażać sobie palce to podziękuję. Nawet w Alpach bym nie ryzykował, bo właściwie musisz mieć trochę farta żeby nic się nie stało i żebyś przeżył.
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: A sorry, bo jak ona go poznała, to przecież siedział w kapciach przed TV. Doskonale wiedziała jaki jest i czym to się może skończyć, a jednak, zdecydowała się założyć z nim rodzinę. I tak po trochu, to ona też wiedziała jaki dzieciom może ojciec zgotować los, a mimo to się na nie zdecydowała.
  • Odpowiedz
Co xD


@Trybun_Plebejski: Ano to.

Zadnij kto dazyl do tego zeby wszyscy byli rowni, wszystkim tak samo i nikt nie moze sie wylamywac?

Ktos robi cos czego nie ogarniasz-co dla Ciebie jest zle. Wiec Hurr durrr jaki to zly czlowiek. Ja mam racje ze tak nie wolno i koniec.
  • Odpowiedz
tak, dlatego pojechał na wyprawę jako słup reklamowy, transmisje robiły telewizje (lata 80) i chciał udowodnić Wlochowi, że jest lepszy, odczepcie się on ma marzenia


@Zielonykubek: I co w zwiazku z tym? Jak juz sie czepiasz to i tak gno Cie powinny obchodzic jego motywy.

Jedno pytanie: czy to byl jego pierwszy wyjazd w gory? Serio zona nie wiedziala o jego "zajawce"? No ok to juz 2 pytnia)
  • Odpowiedz
obiecywał jej, że skończy z tym


@Zielonykubek: zona tak twierdzi?

Jakos potrafie sobie wyobrazic ze raczej bym nie uwierzyl. Fakt pozostaje faktem-zwiazala sie z kolesiem ktory ma dosc niebezpieczne hobby-powinna wiedziec co robi. I albo sie pogodzic z tym ze kiedys skonczy sie nie za dobrze albo sie wycofac jesli sie tego obawiala (do czego miala pelne prawo i przeslanki).

Nie zrobila tego. WIec teraz robienie z niej ofiary-opluwanie zmarlego-nie
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: Ale ja go nie bronię. To jest pasja, której ja nie kumam, ale to nie oznacza, że tej miłości i pasji nie ma. W pewnym momencie, po przekroczeniu zapadki we łbie załącza się chęć bycia najlepszym. To sport, a sport, to rywalizacja. Chore ambicje do niczego dobrego nie zaprowadziły, był też strasznym egoistą, więc się skończyło jak skończyło. I wiesz tłumaczenie "obiecywał jej, że skończy" to durne tłumaczenie. Dziwimy
  • Odpowiedz
No ale dzieci to mogli sobie chyba nie robić, skoro wiedział że całkiem możliwe że zginie w górach?


@johnny_tomala: nie wiedzialem ze do tego jest potrzebna decyzja tylko faceta. Myslalem ze kobieta jednak ma cos do powiedzenia w temacie urodzenia dzieci
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: widać że wszyscy psioczacy tutaj nigdy nie byli w górach wysokich. Jego nazwisko zna każdy wspinacz na całym świecie, koleś jest legendą na równi z Messnerem, przesuwał granicę tego co jest możliwe. I dawał choć trochę odskoczni od szarej rzeczywistości, ludziom żyjącym w komunie. A jakas spuściznę ty po sobie zostawisz typie ?
  • Odpowiedz
Skoro pani nie odpowiadalo to po kiego wla sie z nim zwiazala? Ukrywal to? To jak odkryla to dlaczego nie odeszla?


No nie wiem, może liczyła że będzie realizować swoją pasję odpowiedzialnie, a nie pójdzie się zabić przy pierwszej okazji? xD Jak lubisz motory i twoja dziewczyna o tym wie, to od razu będzie #!$%@? mając pretensje jeżeli się rozwalisz o betonową ścianę przy 200km/h? Nie wiem czy wiesz, ale można mieć
  • Odpowiedz