Wpis z mikrobloga

Na stronie VGChartz pojawiły się dane sprzedażowe konsol za okres 26 grudnia - 2 stycznia (9 odnotowywany tydzień po premierze konsol nowej generacji). Wrzucam tylko w ramach ciekawostki. :) (Wszystkie podane niżej liczby w przybliżeniu do pełnych tysięcy.)
Nintendo Switch - 680 000 (Europa 124 000)
PS5 - 251 000 (Europa 78 000)
XSX - 123 000 (Europa 36 000)
PS4 - 105 000 (Europa 49 000)
XOne - 37 000 (Europa 8 000)
Oficjalny wykres VGChartz znajdziesz tutaj. (Dla lepszej widoczności nad grafiką zoom polecam zmniejszyć sobie na 3m.)
Od czasu premiery konsol PS5 i XSX te dane wyglądają odpowiednio:
Nintendo Switch - 9 696 000 (Europa 2 610 000)
PS5 - 4 732 000 (Europa 1 709 000)
XSX - 2 524 000 (Europa 738 000)
PS4 - 1 335 000 (Europa 690 000)
XOne - 64 000 (Europa 125 000)
Wyniki dotyczące konsol XSX i PS5 nie są do końca rzetelne - ponieważ obie zmagają się z problemami produkcyjnymi. Na bardziej wiarygodne wyniki trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy, dlatego tak jak napisałem - póki co należy to traktować jako ciekawostkę. ;)
Tutaj dane z poprzedniego okresu, 19-26 grudnia. Jak widać sprzedaż każdej konsoli względem ostatniego tygodnia ponownie spadła. Na pewno duży wpływ na to miał okres poświąteczny/noworoczny, przez który wiele dostaw i sprzedaży zostało po prostu chwilowo wstrzymane. W następnych tygodniach sprzedaż powinna wzrosnąć.
Ciekawostka - w 9 tygodniu po premierze konsol PS5 i XOne ich sprzedaż osiągnęła odpowiednio 169 000 dla PS4 i 65 000 dla XOne (była to końcówka stycznia). Jak widać sprzedaż konsol nowej generacji w porównaniu do tamtej i tak wygląda naprawdę nieźle. :)
PS. Jest to repost, bo w pierwotnej wersji wdarł się błąd liczbowy, który wolałem naprawić zanim ktoś mnie osądził o fałszowanie danych. ;)
#konsole #nintendoswitch #ps5 #ps4 #xbox #xboxone #xboxseriesx
  • 12
@yeloneck: Nie wiem czy to ironia czy co, ale napisałem w 'PS' na dole, że jest to repost bo w pierwotnej wersji wdarł mi się błąd, który zauważyłem dopiero po jakimś czasie i już nie dało rady zedytować. Dlatego wolałem usunąć i dodać poprawioną wersję na nowo zanim ktoś by mnie oskarżył o zakłamywanie danych czy coś w ten deseń. ¯\_(ツ)_/¯
@yeloneck: Nie wiem, ja przewinąłem tagi i nie widziałem, ale mogłem przeoczyć ze zmęczenia - no bo późno już xd. A że robię wpis tego typu i tak co tydzień, więc dodałem tak czy inaczej (mimo, że faktycznie trochę się mogłem spóźnić). ¯\_(ツ)_/¯
@Baccon: XSS jest liczone jako jedno razem z XSX, bo jest to teoretycznie ten sam model, tylko inna wersja. Tak samo jak masz wersję Digital i z napędem PS5 - też liczone jako jedno. To samo również dotyczy PS4, PS4 Slim i PS4 Pro, etc.
@impact18: Innych, wiarygodniejszych danych nigdzie niestety na ten moment nie znajdziesz.
A tak poza tym to kto powiedział, że vgchartz nie był wiarygodny? Bo jak
@Ryszardzislaw czyli Bloomberg miał rację - nie ma szans na 15 milionów egzemplarzy do marca 2021, a Sony tak się zarzekalo, że od rozpoczęcia produkcji nie obniżyli założeń i na Bloomberg spadło wiadro pomyj
@Tommy__: NS od czerwca 2019 praktycznie tydzień w tydzień zajmowało pierwsze miejsce (poza pojedynczymi tygodniami gdzie wygrywało PS4 lub pierwszy tydzień premiery nowej generacji), wcześniej było to przez dość długi okres czasu PS4 (też z pojedynczymi przerwami). Poza tym sprzedaż NS (jak ogólnie, wszystkich konsol) w listopadzie i grudniu zawsze była największa.
Czy brak konsol nowej generacji i kart graficznych przyczynił się do wzrostu sprzedaży NS? Na pewno w jakimś stopniu