Wpis z mikrobloga

Bez wcześniejszego doświadczenia na #gielda (jedynie sporo handlowałem wcześniej na krypto) wrzucam 10k w #cdprojektred, z założeniem, że sprzedam akcje dopiero po 5 latach.

Plusujących zawołam za 5 lat, i powiem, ile straciłem / zarobiłem
  • 32
  • Odpowiedz
@tusk: powodzenia, osobiście bałbym się teraz wkładać kasę w Cdprojekt. Dopóki sytuacja z pozwami sie nie wyjaśni ,ogromne fundusze nie wyjdą z szortów, nie naprawią Cyberpunka i nie zapowiedzą nowej gry to ciezko bedzie wejść znowu w trend wzrostowy
  • Odpowiedz
@wyleszczony: Traktuję te pieniądze jako z góry stracone. Mogę zyskać bardzo dużo, bo najprawdopodobniej firma jest obecnie w minimalnym dołku. Jak przejdzie do trendu wzrostowego to już będzie za późno.
  • Odpowiedz
@tusk: zawsze bawią mnie te wpisy o 'długoterminowym inwestowaniu' i perspektywie 3/5/10 lat, po czym kończy się na tym, że sprawdza się kurs codziennie i po 3 miesiącach ktoś sprzedaje :D
  • Odpowiedz
zawsze bawią mnie te wpisy o 'długoterminowym inwestowaniu' i perspektywie 3/5/10 lat, po czym kończy się na tym, że sprawdza się kurs codziennie i po 3 miesiącach ktoś sprzedaje :D


@DubKidz: Akurat przez te 5 lat będę miał dużo na głowie, więc raczej nie będę miał czasu na ciągłe sprawdzanie kursu.
  • Odpowiedz
@DubKidz: kupiłem akcje redów 4 lata temu za 7k. Faktycznie przez pierwsze kilka miesięcy sprawdzałem codziennie, a potem studia, obrona, praca i tak mi się zapomniało xD aktualnie są teraz warte 12k- 3k belki ( ͡° ʖ̯ ͡°) poczekam jeszcze kilka lat aż ktoś zniesie ten #!$%@? podatek dlatego szkoda mi sprzedawać xD
@tusk:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tusk: też nie mam żadnego doświadczenia i kupuje popularne na revolucie i jakbym dzisiaj sprzedał to jestem jakiś 100% do przodu. Nie wiedziałem, że to takie proste.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@tusk: Jak już masz 10k na straty, to kup tanio jakąś małą spółkę z potencjałem. Zapłacisz kilka zł za akcję z małą, ale szansą na wzrost x10 albo x100. A tak, to kupujesz przewartościowaną spółkę. I o ile Cdprojekt może wzrosnąć? W największym hype nie był nawet x2 droższy niż teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ghazi:

Jak już masz 10k na straty, to kup tanio jakąś małą spółkę z potencjałem. Zapłacisz kilka zł za akcję z małą, ale szansą na wzrost x10 albo x100


No paczpan, że też nikt jeszcze na to nie wpadł...
  • Odpowiedz