Wpis z mikrobloga

Aliexpress Standard Shipping schodzi na psy - jeszcze do niedawna te przesyłki prawie zawsze wysyłali z numerami 0045... szczególnie te droższe, a teraz? Moje zamówienie z listopada ASS buja się przez Post NL, wartość prawie 30$, kolejne z wczoraj wartość ponad 30$ puszczone Post NL, a czas doręczeń przez ten szajs to w cholerę (prawie jak Cainiao Super Economy). Ping-pongi chyba oszaleli, jeśli puszczają ASS przez Post NL.
#alipaczka #aliexpress #tracking #tracking
  • 26
@grnydovakhiin a mógłbyś proszę napisać ile zajęło czasu przyjście do Polski z Holandii? Ja mam od 10 dni status "The item is on transport to the country of destination" i jestem ciekaw mniej więcej w ile ci się zmienił.
@Pantsoffski: Od dawna ASS były również wysyłane przez Post NL. Powariowali z innego powodu, odrzucają refundy ASS 0045 w sytuacji, kiedy przesyłka nawet nie dotarła do Polski co pokazuje śledzenie i kilka zrzutów ekranowych ze stron trackingowych to według nich za mało dowodów. Dla nich Belgia to kraj docelowy ( ͡° ͜ʖ ͡°). A wystarczy tylko wejść głębiej w ich system śledzenia w aplikacji.
@Passarant: Dokładnie mam właśnie jedną taką paczkę, doręczenie według trackingu w Komornikach, ale adres docelowy jest 150 km dalej. Otworzony spór, gdzie został z automatu przydzielony judegement "invalid", bo przecież paczka doręczona. Ogólnie słabizna, bo wałków sprzedający może na tym robić pełno i z automatu zawsze mu przyznają rację. Zakupy przez ASS to chyba teraz mało bezpieczna opcja.
@Pantsoffski: Okazuje się, że jednak ktoś w Ali to potem jakoś weryfikuje, chociaż pierwszy rezultat był "invalid" to jednak kilka dni później rozstrzygnęli spór na "valid" i zwrot kasy za doręczenie w Komornikach pod zły adres uznali.