Wpis z mikrobloga

Hej,
Nagralem filmik Iphonem 4k 60fps no i zgralem go na laptopa i jak probuje go odpalic to strasznie przycina... Z tego co wyczytalem to moge miec za slabego lapka (laptop dosc stary: Windows 8.1, i5 4CPU 2.6GHz, 8GB ramu, GForce GT740M), pobowalem rowniez roznych odtwarzaczy : QuickTime, Best Player itp. Jezeli chodzi o kodeki to zaktualizowalem KLite Codecs. Niestety nie jestem zbyt duzym fanem Iphone i tym podobnych (to telefon mojej zony) i w ogole sie na nich nie znam i szczerze to troszke mnie irytuje caly ten system (juz wystarczajaco sie musialem nameczyc zeby w ogole zgrac te filmiki na laptopa...). Czy ma ktos moze jakis pomysl?
#apple #iphone
  • 8
@dudek360: Nic nie poradzisz. Laptop jest po prostu za stary. O ile mnie pamięć nie myli, to sprzętowe wsparcie dekodowania 4K dopiero weszło wraz z premierą 7 generacji CPU Intela, czyli w roku 2017-18.
@dudek360: Pobierz VLC player. Powinno pomóc. Chyba, że zmienisz kodowanie w aparacie na H.264. Kodowanie w H.265 nie wszystkie słabsze komputery udźwigną.