Wpis z mikrobloga

jaki jest waszym zdaniem rozsądny koszt księgowości przy założeniu:
- jednoosobowa DG na kpir, pit miesięcznie, vat kwartalnie, vat-ue, 1 umowa o dzieło (stała)
- 50-100 faktur zakupowych miesięcznie (80% od tych samych podmiotów)
- ok 5 faktur sprzedażowych miesięcznie (100% do tych samych firm), jedna generowana na podstawie stałego comiesięcznego przelewu z Google z Irlandii
- wszystkie faktury w PLN
- działalność mieszana: część z 23% VAT (IT), część z 0% VAT (medycyna), trzeba rozdzielać FV zakupowe na te dwa typy rozliczania
- nie truję dupy księgowej, wszystko płacę terminowo, jestem raczej bezproblemowym klientem, polska centralna, papiery najczęściej wysyłam pocztą po 10. dniu miesiąca
#ksiegowosc
#dzialalnoscgospodarcza
  • 20
@affairz:U mnie przy 100 fakturach krzyczą 300-450zł netto a mieszkam na południe od warszawy. Rozsądnie to byłoby samemu je wklepać jeżeli masz maks 100 faktur miesięcznie to raptem 3 faktury na dzień, przy dobrym programie po pierwszym zaksięgowaniu wszystkie nazwy firm, adresy, numery czy nazwy zakupów/sprzedaży będą już w systemie.
@tylkoczytam: wklepanie to nie problem, ale nie mam czasu dokształcić się z księgowości na tyle żeby nie #!$%@?ć czegoś grubszego w temacie. dlatego załóżmy, że chcę zlecać księgowość, zwłaszcza, że mam działalność mieszaną
@URBN_Rider: czyli jak mi woła "500+" (netto) to raczej przepłacam? do tej pory płaciłem 330 netto ale "wszystko drożeje dej wincyj". dodam że tych faktur to zdecydowanie bliżej 50 niż 100 miesięcznie im daję
@affairz: u mnie vatowiec na kpir zaczyna się od 200
pracownik 40, ue jakieś 50 i dopiero zaczynamy bonus z ilością faktur, bo ich uciążliwość jest dość duża czyli liczyłbym je x2
do tego ostatnie zmiany w jpk (choć u ciebie to nie dużo) i ogólnie utrudniona księgowość
jeśli jesteś zadowolony z samej obsługi (doradzanie, wyjaśnianie, terminowość, pomaganie itp) to bym nie szukał czegoś dużo tańszego, może 100 zł taniej coś
@affairz: Mam podobnego kontrahenta z tym ze to spolka cywilna, zakupowych okolo 30-40 max, biore 300 netto. Klient nie sprawia zadnych problemow, wszystko na czas. Ksiegowanie takiego podmiotu zajmuje mi okolo godziny ze sprawdzeniem wszystkiego i jest po prostu przyjemne. Ogolnie nie ksieguje ludzi na KPiR bo nie lubie sie uzerac z drobniakami ale jesli trafiaja mi sie porzadni klienci to biore ich z pocalowaniem reki bo 3 takich na KPiR