Wpis z mikrobloga

@pollyanna: ja przedłużam czas pieczenia chleba o 10-15 minut i zawsze wychodzi. Tryb góra i dół bez termoobiegu. Musisz po wyjęciu sprawdzić czy wyszedł ok - popukać palcem o dół chleba, jeśli jest "głuchy odgłos" i spód jest twardy, to jest ok, a jeśli spód jest miękki, to musisz dopiec. Jeśli robisz chleby na drożdżach nie zaszkodzi trochę dłużej je zostawić do wyrośnięcia - ja tak robię.
Wychodzą mi wszystkie chleby
@pollyanna: w keksówce, ma jakąś super powłokę (stal węglowa o ile dobrze pamiętam), że niczym nie smaruję, żadnego papieru do pieczenia, nic nie przywiera. Specjalnie ją kupiłam na potrzeby pieczenia chleba, wcześniej piekłam w starej, zwykłej, blaszanej formie, to często mi wychodziły zakalce... więc może też byc problemem sama forma.
@pollyanna: maślanka mogła coś zepsuć. Co do rośnięcia ciasta - jakieś 2h + miska przykryta szmatką na krześle przy kaloryferze lub w piekarniku zamkniętym z zapaloną lampką. A z Twoim piernikiem wszystko ok? Drożdżowe ciasta wychodzą bez problemu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pollyanna: dziwna sprawa, robiłem chleb i dużo bułek z thermomixa - właściwie odkąd mam tm to nie kupuje pieczywa, również kilka razy chleb z ziołami i nigdy mi nie wyszedł zakalec. Może rzeczywiście coś nie tak z piekarnikiem? Może dolna grzałka padła?