Wpis z mikrobloga

#pracait #emigracja

Murki odciągnijcie mnie od tego pomysłu.
Rozglądam się za zmianą pracy (zawsze pracowałem UoP) bo chcę wyjechać. W rejonie gdzie chcę mieszkać ciężko z ofertami na moje stanowisko, do tej pory i tak pracowałem zdalnie, głównie na takich ofertach też się skupiam. Tylko zaczynają się stawki gdzie B2B wydaje się być lepszym rozwiązaniem i głównie takie oferty dostaje. Tylko boję się, że prowadzenie działalności mnie przerośnie. Jak miałem ostatnio jakiś problem z PITem rok temu to był dla mnie koszmar, znajomej księgowej zawierzyłem bo po prostu tego nie ogarniam. No i ok, gdybym zostawał w PL to pewnie dałoby się to ogarnąć.
Plan jest przeprowadzka do Włoch w ciągu pierwszego półrocza, z tego co wiem nie powinno być problemu z rozliczeniami wewnątrz EU. Dochodzi tutaj korzystna sytuacja dla nowych rezydentów podatkowych, także B2B. No tylko jak się domyślacie znam dobrze angielski, ale z Włoskiego to tylko senior ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odrzucać z góry oferty B2B czy panikuję?
  • 2
@modzelem: Kogoś kto ogarnia PL i Włoskie prawo za grosze? : D Dodatkowo boję się, że jak założę np JDG i wyjadę za 2 miesiące to nie będzie to podejrzane z punktu US? Mimo, że będę miał JDG założoną w PL to wszelakie podatki, ich ZUS etc będę mógł opłacać tylko Włoskie?

Jak mówię, dla mnie to obcy temat, nie wiem na ile to są jednolite przepisy EU a na ile