Wpis z mikrobloga

Mireczki, dopiero zaczynam z wordpressem, narazie pierwsze wrazenie jest ze stworzenie prostych stron jest dosyc latwe o ile moja wizja wpisuje sie w szablon i nie proboje robic rzeczy po swojemu, a jak to wyglada z bardziej zaawansowanymi projektami? Czy moglby mi ktos podac z grubsza co bede potrzebowac do stworzenia strony opisanej nizej i czy jest to projekt zbyt ambitny jak na dla amatora? Czy wordpress jest odpowiednia platforma do tego?

Portal do rekomendowania tresci zwiazanych z STEM, poczatkowo manualnie, pozniej z udzialem spolecznosci, podobny do wypok/reddit tylko taki #.gruparatowaniapoziomu. Potrzebne funkcje:
- zarzadzanie tresciami
- filtry roznych kategori (dziedzina, typ tresci, czas na zapoznanie)
- komentarze + podstawowy ranking tresci
- Baza uzytkownikow, wiadomosci

Mam w glowie obraz jak taka strona powinna wygladac, pytanie jak sie do tego zabrac?

Z gory dzieki!

#wordpress
  • 10
- zarzadzanie tresciami

- filtry roznych kategori (dziedzina, typ tresci, czas na zapoznanie)

- komentarze + podstawowy ranking tresci

- Baza uzytkownikow, wiadomosci


@Yettos: w sumie to cpt ui wystarczy, reszta wbudowana w wp, jedynie nie wiem co poprzez wiadomosci rozumiesz
Czy jest duza dowolnosc z interfejsem i wygladem strony czy raczej musze sie pogodzic z tym zeby to wpisywalo sie w dostepne szablony?


@Yettos: nie no, mozesz zrobic co tylko zechcesz. Ja na wp stawiam full customy, za ktorymi czesto kryje sie duzy system backendowy
@brakloginuf: Ok dzieki za pomoc. Narazie dzien pierwszy bicia glowa o sciane, zrobienie czegokolwiek w WP zajmuje mi znacznie dluzej niz sie spodziewalem ale plan jest.

Czy mozesz polecic jakies materialy ktore pomoga mi z nauka? Czy bardziej na wujku google bazowac?
Czy mozesz polecic jakies materialy ktore pomoga mi z nauka? Czy bardziej na wujku google bazowac?


@Yettos: ciezko stwierdzic, ale jak za bardzo nie umiesz programowac, to bedzie duzy problem dla Ciebie. Ogolnie dokumentacja wordpressa duzo pomoze
@brakloginuf: Podstawowe programowanie 15 lat temu, nic komercyjnego ale zawsze mialem do tego glowe tylko zycie potoczylo sie w innym kierunku. Bede kombinowal, zobacze czy uda sie cos nauczyc i stworzyc w 100 godzin, jak nie to wtedy bede sie martwil.
@fusen: Dzieki za rekomendacje. Z kodowaniem moze byc ciezko bo ostatnio HTMLa widzialem 10+ lat temu a teraz bede rozpoczynac dzien nr. 2 zmagan z WP wiec dluga droga przede mna ;)